Windows 10 AppData klasörünü açma! » Teknoloji Arşivi -

Sıradaki içerik:

Samsung’un yeni kablosuz klavyesi DeX için tasarlandı!

Windows 10 AppData klasörünü açma!

20 Nisan 2021 20:06
Bilgisayar kullanıcıları, karşilaştıkları hatalarda veya program sorunlarında çözüm için AppData klasörüne erişmeye çalışır. Çoğu hatanın çözümünde yer alan bu klasöre Windows 10 ile birlikte ek güvenlik önlemleri gelmiştir. Bu yüzden sizlere yazımızda Windows 10 AppData klasörü açma detaylarını anlatacağız.
Windows

Windows AppData ; Öncelikle bu klasörün amacından bahsedelim. İsmindende anlayacağımız üzere program datalarının, verilerinin ve bazı detayların yer aldığı bu klasör bilgisayar kullanıcı klasörünün altında yer alır. Önceki işletim sistemi sürümlerinde direkt gizli klasör olarak yer alırken son sürüm ile birlikte bu da ortadan kaldırıldı. Peki AppData klasörünü nasıl açarız?

Windows AppData klasörünü açmanız için yapmanız gereken küçük bir iki işlem var.

Bilgisayarınızı açın ve klavyenizden Windows tuşu ile R tuşuna aynı anda basın (Win + R). Ardından karşınıza çalıştır ekranı gelicek. Bu alana %AppData% yazın. Çalıştır butonuna bastıktan sonra karşınızagirmek istediğiniz AppData klasörünün bir alt klasörü olan Roaming gelecek. Bir dizin geri giderek amacınıza ulaşmış olursunuz.

Windows

Dikkat! Bu klasörde bilgisayarınızın ve programlarınız için datalar mevcuttur ve yapacağınız değişikliklerde bilgisayarveya programlar etkilenebilir. İşlem yapmadan önce ne yaptıgınızdan tam olarak emin olmalı ve adım adım dikkatli şekilde işlem yapmalısınız. kafanıza takılan bir soru var ise alt kısımdan bize yorum yaparak sorabilirsiniz.

Benzer Yazıları;

  1. Win 10 Haporlör Sorunu çözümü
  2. Win 10 Ses Sorunları ve Çözümleri
  3. Windows’u hızlandırmanın en etkili yöntemleri
  4. Win 10 0xc00007b Hatası Çözümü
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.