Windows 10 Recovery Hatası » Teknoloji Arşivi -

Sıradaki içerik:

Tam Ekran’da Görev Çubuğu Gözükmesi Sorunu

Windows 10 Recovery Hatası

25 Mayıs 2021 12:27
Windows 10 Recovery

Windows 10 işletim sistemi yüklü bilgisayarlarda sistem geri yüklemesi yani recovery yaparken görselde görülen hatalar ile karşılaşılabilir.

Windows 10 Recovery Sorununun Çözümü

Bu sorunun çözümü için ilk olarak Windows 10 kurtarma seçenekleri denenmelidir. Ancak bu sorunda genellikle kurtarma seçenekleri işe yaramamaktadır. Çözüm için bilgisayarınıza yeniden bir Windows 10 işletim sistemi yüklemeniz sorunu çözecektir.

Windows 10’u tekrar yükleyeceğiniz zaman size lisans anahtarı sorulmayacaktır. Bunun nedeni bu işletim sisteminde dijital imza teknolojisinin kullanılmasıdır. Bu teknoloji sayesinde Windows 10 lisansınız bilgisayarınızın ana kartına dijital olarak kaydedilir. Bilgisayarınızın ana kartını değiştirmediğiniz sürece işletim sistemini yüklerken bir daha lisans yazmak zorunda kalmazsınız. Bu yüzden yeniden bir işletim sistemi yükleme konusunda çekinceleriniz varsa dert etmenize gerek yoktur.

Windows 10 Recovery

Bir başka bilgisayar yardımı ile Windows’un internet sitesine girerek yükleme diski ya da flash belleği oluşturabilirsiniz. Daha sonra oluşturduğunuz bu disk ya da bellek ile sorunlu bilgisayarınızı başlatarak sisteminizi yeniden yükleyebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.