Samsung'un yeni kablosuz klavyesi DeX için tasarlandı! » Teknoloji Arşivi -

Sıradaki içerik:

Windows 10 Hoparlör sorunu: Çözüm!

Samsung’un yeni kablosuz klavyesi DeX için tasarlandı!

20 Nisan 2021 15:14
Dex kısayolu ve özelleştirilebilir bir uygulama düğmeleri içerir
samsung klavye

Samsung, yeni bir kablosuz klavye olan Smart Keyboard Trio 500‘ü sessizce duyurdu. Samsung’un Mağazasında Max Jambor tarafından tespit edilen bir listelemeye göre, Apple’ın Magic Keyword’una çok benzer bir tasarıma sahip, ancak ilginç bir  dokunuşa sahip Kompakt bir kablosuz klavye – uyumlu Samsung cihazlarında masaüstü tarzı arayüzü kullanmak için Dex kısayolu.

Samsung Klavye en fazla üç cihazla eşleştirilebilir ve bunlar arasında geçiş yapabilir.

DeX, 2017’de Galaxy S8’de piyasaya sürüldüğünden beri ortalıktaydı ve seçkin telefon ve tablet uygulamalarına bir masaüstü bilgisayara benzer pencereli bir arayüze erişmenize izin veriyor. Ancak, sonraki telefon sürümleriyle yeni özellikler ve güncellemeler almasına rağmen, henüz marka’nın başlangıçta önerdiği gerçek masaüstü alternatifi haline gelmedi.

Ona göz alıcı bir düğme vermke muhtemelen bunu değiştirmeyecektir, ancak yine de Netflix’in her yerde bulunan TV uzaktan kumanda düğmelerine benzer şekilde özelliği kullanmak için küçük bir reklam olarak çalışabilir.

Samsung

DeX’in ötesinde, Smart Keyboard Trio 500‘ün kılıfında bir kaç özellik daha var. Yaygın olarak kullanılan uygulamalarınızı açmak için özelleştirilebilir kısayol düğmeleri vardır (ancak bu yalnızca Mart 2021’den itibaren One UI 3.1 çalıştıran cihazlarla uyumludur).

Klavye ayrıca en fazla 3 cihazla eşleştirilebilir ve kısayol tuşlarını kullanarak aralarında geçiş yapılabilir. AAA pillerden güç aldığı görülüyor, bu da şarj edilebilir olmadığını gösteriyor.

Samsung'un yeni kablosuz klavyesi DeX için tasarlandı

Samsung, Smart Keyboard Trio 500 için sayfasında bir fiyat veya çıkış tarihi belirtmedi, ancak 28 Nisan’da bir Unpacked etkinliği yaklaşmasıyla yakında resmi açıklama yapabiliriz. Takipte Kalınız

Kaynak : https://www.theverge.com
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.