Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İnternet
  4. »
  5. En iyi 5 VPN uygulamaları (Ücretsiz)

En iyi 5 VPN uygulamaları (Ücretsiz)

Okul ve iş yerlerinizde sınırlı erişime sahip bir ağa mı bağlısınız? En iyi ücretsiz 5 vpn servisleri ile bilgisayarlarınız üzerinden istediğiniz web sitesine bağlanabilirsiniz.

Yaşar Çobanlar Yaşar Çobanlar -
49
VPN

Bazen kullanıcılar çevrimiçi etkinliklerini gizli şekilde gerçekleştirmek ister. Bazı kullanıcılar ise sınırlı erişimde oldugu ağ içinden diğer sitelere bağlanmak ister. Bulundukları yerde yasak olan web sitelerine erişim sağlamak için VPN servislerine başvurmaktadır.

Yalnız ücretsiz şekilde en iyi VPN sağlayıcısını hangileri oldugunu bulmak zordur. İşinizi kolaylaştırmak adına 2022 de kullanabileceğiniz en iyi VPN servislerini aşşağıda listeliyoruz.

Aşağıdaki listelediğimiz en iyi VPN hizmetlerini inceleyip isteğiniz doğrultusunda ücretsiz kullanabilirsiniz.

1. En iyi VPN sağlayıcıları (Ücretsiz): ExpressVPN :

expressvpn

ExpressVPN normalde ücretsiz bir servis değil. Bu yüzden, bu servisi 1 Numaralı VPN olarak niçin listeye aldığımı merak ediyor olmalısınız. Bunun cevabı basit: ExpressVPN; mükemmel sunucu hızları, A kalite güvenlik, sıkı bir kayıt tutmama politikası ve Türkçe uygulamalara sahip bir VPN. Ücretsiz bir servis değil ama 30 günlük para iade garantisi var. Yani, memnun kalmazsanız paranızı (sorgusuz sualsiz) kolayca geri alabilirsiniz (Bunu bizzat test ettim). Bu da ExpressVPN’i rakipleri karşısında çok avantajlı bir duruma getiriyor.

2. CyberGhost:

cyberghost

Yayın izleme, torrent kullanma ve oyun oynama gibi farklı aktivitelere göre sunucular sınıflandıran CyberGhost, özellikle yeni başlayanlar için harika bir seçenek. Bu adanmış sunucular, düzenli olarak test ediliyor ve sorunsuz bağlantıları garanti etmek adına optimize ediliyor.

Türkçe Windows uygulamasını kullanarak; Yayın İzleme, Torrent Kullanma ya da Oyun Oynama için optimize edilmiş sunucu listelerinden bir sunucu seçebilirsiniz. Mac cihazlar için ise yalnızca İndirme (torrent) ve Yayın İzleme kategorileri mevcut.

3. hide.me:

hideme

hide.me’nin ücretsiz planında 4 ülkedeki sunucular üzerinden sınırsız veri kullanımına izin veriliyor. Ancak 10GB sınırına ulaştığınızda sunucu konumu seçmeniz mümkün olmuyor; otomatik olarak ücretsiz bir sunucuya rastgele bağlanıyorsunuz.

Hangi konuma bağlandığınız sizin için önemli değilse, Türkçe uygulamalar da sunan hide.me güvenli internet kullanımı adına iyi bir seçenek. Denetimden geçmiş kayıt tutmama politikası sayesinde tarayıcı geçmişiniz ve kimliğinizi ortaya çıkarabilecek veriler takip edilmiyor ya da paylaşılmıyor. Şirketin merkezi ise global istihbarat paylaşımı ağına taraf olmayan Malezya’da bulunuyor.

4. Windscribe:

windscribe

Windscribe’ın ücretsiz planın kapsamında dilediğinizi sayıda cihazı bağlayabilir ve tüm cihazlarınızı koruma altına alabilirsiniz. İnternet trafiğiniz; askeri düzeyde şifreleme, sızıntı koruması ve denetimden geçmiş kayıt tutmama politikası ile güvende olur.

Biraz da olumsuz yönlerinden bahsedelim. Ortalama hızım %70 gibi çok büyük bir oranda düştü (115Mbps’den 35Mbps’ye). Bazen hızım 1 ya da 2Mbps’ye kadar geriledi ve çalışan bir sunucu konumu bulmakta zorlandım. Ayrıca, 10GB’lık aylık veri sınırı hiç de yeterli değil.

Windscribe; Netflix ve Disney+ gibi yayın platformlarında işe yarıyor ancak yeterli veri kullanma hakkınız olmadığı (ve hızlar düşük olduğu) için en sevdiğiniz dizinin bölümlerini art arda izlemeniz mümkün değil. Netflix yayınlarını izlemek için sınırsız veri kullandıran bir VPN’e (örneğin CyberGhost) ihtiyacınız olacak.

5. Speedify

speedify

Speedify, şifreli bir VPN bağlantısı varken bile hızlı olduğunu iddia ederek kendisiyle övünüyor. Speedify VPN, mevcut olan en son teknolojiyle bağlantınızı şifrelerken aynı zamanda kullanılabilir tüm internet bağlantılarınızı birleştirerek bunu başarıyor.

Hızının yanı sıra, sıkı bir “kayıt tutmama” politikasına sahip olduğunu ve bu yüzden sunucularına kalıcı hiçbir kullanıcı verisi kaydetmediğini belirtiyor.

Speedify’in ücretsiz sürümü her ay 1GB veri imkanı sunuyor. Eğer bu plan sizin için yetersiz kalıyorsa sınırsız veri planlarına ücret ödeyerek geçebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir