Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Google Takvim’de İstenmeyen Tatil Günlerini Gizleyebileceksiniz

Google Takvim’de İstenmeyen Tatil Günlerini Gizleyebileceksiniz

Yaşar Çobanlar Yaşar Çobanlar -
1238
googletakvim

Google Takvim, yeni güncellemesi ile istenmeyen özel tatil günlerini gizleyebilirsiniz. Kişisel toplantılarınızı ve randevularınızı yönetmede mükemmel olan Google başka günleride takvimde paylaşır, ancak varsayılan Türkiyedeki tatilleride görüntüler. Resmi tatillere ek olarak , Google başka günleride takvim içerisinde gösterir. Böylece özel günleri araştırmanıza gerek kalmaz. Tatil için nihayet yeni bir geçiş takvime geliyor, böylece gizli özelliği tamamen devre dışı bırakmak yerine görünümü küçültebilirsiniz.

Bugünden itibaren kullanıcılar tatil ayarını “Resmi tatiller ve Diğer tatiller” den yalnızca resmi tatiller olarak değiştirme imkanına sahip olacak. Küçük bir değişiklik gibi görünsede, ancak bazı işletmelerin ne zaman halka kapalı olabileceğini bilmeyi düşünüyorsunuz, bu çok güzel bir güncelleme. Yine de Türkiyedeki tüm önemli günleri göreceksiniz, ancak Sevgililer günü gibi resmi olmayan tatiller görünmez.

Google Takvim Ayarları Nasıl Yapılır

bölgesel tatil

Bu tarihlerin ajandanızda nasıl görüntülendiğini değiştirmek için, web üzerinden Google Takvim’de bölgesel tatillerin yanındaki menüye tıklamanız ve ardından Resmi ve diğer tatiller yada yalnızca Resmi tatiller arasında geçiş yapabilirsiniz. Takvim ayarlarınıza gidip bölgenizin tatil takvimini seçerek bu seçenekleri Android’de de değiştirebilirsiniz.

Google Takvim
Takvim’e Tatil ekleme Kaldırma

Bu özellik 25 Mayıs’tan itibaren güncelleme ile iOS, Android ve Web üzerinden değiştirebileceksiniz. Google Takvim’de mevcuttur.

Kaynak: https://www.androidpolice.com/2021/05/19/you-can-now-hide-holidays-that-wont-give-you-time-off-in-google-calendar/

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir