Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Okulların Açılacağı Tarihi Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Okulların Açılacağı Tarihi Açıkladı

Gizem Şentürk Gizem Şentürk -
270
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Habertürk ekranlarında Açık ve Net programına katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrenciler ve öğretmenler için fazlasıyla önemli ve beklenen bir açıklama yaptı. Selçuk, kendisine yönetilen okulların ne zaman açılacağıyla ilgili soruyu “6 Eylül’den itibaren öğrencilerin gelmesini bekliyoruz.” ifadeleriyle cevapladı.

Selçuk, açıklamasında dünyadaki gidişe baktıklarını ve kontrolün artmaya başladığını belirtti. Varyantlarla ilgili farklı çözüm senaryolarının da başladığını ifade eden Selçuk, Türkiye’de de kontrol edilebilir düzeyde olduğunu ifade etti ve “Tereddütsüz Eylül’de başlayacak gibi yönetiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Telafi yalnızca akademik eskiklikleri gidermeyecek:

Telafi yalnızca akademik eskiklikleri gidermeyecek

Telafi hakkında da bazı açıklamalarda bulunan Selçuk, telafi meselesinin hem akademik hem sosyal duygusal anlamda önemli bir kavram olduğunu söyledi. Selçuk, telafi kamplarında akademik eksikten başka ihtiyaçların da karşılanacağını, özellikle yaz aylarında sosyal duygusal faaliyetlerle çocukların özgüvenlerini ve kültürlerini artırmaya odaklanacaklarını belirtti.

Kaynak : https://www.webtekno.com/ziya-selcuk-okullar-ne-zaman-acilacak-h111977.html

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.