Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya Haberleri
  4. »
  5. Twitch ‘den Büyük Hamle: 7.5 Milyondan Fazla Sahte Hesabı Platformdan Sildi

Twitch ‘den Büyük Hamle: 7.5 Milyondan Fazla Sahte Hesabı Platformdan Sildi

Yaşar Çobanlar Yaşar Çobanlar -
393
twitch-min

Twitch izleyici kitlesi her geçen gün genişleyen yayın platformu. Twitch de platformdaki sahte hesapları tespit edip sildiklerini belirten twitch.

Geçtiğimiz günlerde twitter hesabından yaptıgı duyuruda 7.5 milyondan fazla sahte bot hesabı kaldırdıklarını acıkladı. Bundan sonrasında’da kullanıcılara daha iyi platform sunabilmek için benzer hamlelerin devam ediceğini bildirdi.

Sahte hesaplar sosyal medya ve yayın platformlarının en büyük sorunlarından biri. Gerçek olmayan ‘bot’ hesaplar ile sahte erişim, izlenme ve abone sayılarının elde edilen içerik üreticileri.  Yayıncılar, bu rakamları iş birlikleri yapmak ve gelir elde etmek için sık sık kullanıyor. Ancak tabii ki bu hile ile karşılık tüm platformlar çeşitli adımlar atıyor.

Takipçi ve izlenme sayılarında ani düşüşler gözlemlenebilir

twt-min

Twitch, makine öğreniminden destek alarak yürüttükleri bu işlemin devam edeceğini açıkladı. Platformdaki tüm sahte hesapların tespit edilerek kaldırılmaya devam ediceğini açıkladı. Ayrıca yürütülen sahte hesap temizliği esnasında gerekli durumlarda yasal işlemler de dahil olmak üzere yaptırım uygulayacağını belirten. Twitch, devam eden süreçte yayıncıların takipçi ve izlenme sayılarında ani düşüşler olabileceğini ifade etti.

Birkaç gün veya hafta sonra platform, akış için bir kez daha sabit hale gelecek ve kullanıcılar içerik oluşturucular, gerçek takipçileri ve izleyici sayılarına göre platformda gercekte nerede durduklarını görebilecekler.

Twitch

Twitch’in yayınlamış oldugu makale’ye Buradan ulaşabilirsiniz

Call of Duty hilecileri isimli haberimize Buradan ulaşabilirsiniz

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.