Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Clubhouse para kazanma dönemi başladı

Clubhouse para kazanma dönemi başladı

Teknoloji Arşivi Teknoloji Arşivi -
572
Clubhouse'da-para-kazanma-dönemi

Sesli konuşma platformu, yayıncılarını sevindirecek bir haber paylaştı. Davet ile girilebilen platform yayıncıların para kazanmasının önünü açıyor.

Pandemi döneminin en popüler uygulamalarından olan Clubhouse yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Şirket, online ödeme platformu Stripe ile anlaşma üzerinde çalışıyor. Clubhouse bu anlaşma ile yayıncılara ödeme yapılmasının önünü açacak. Davet ile üye olunabilen Clubhouse, yayıncılara kârın tamamını vermeyi planlıyor. Ödemeler Stripe altyapısı ile direkt olarak Clubhouse üzerinden yapılacak.

Clubhouse'da-para-kazanma-dönemi

Uygulamanın henüz Android versiyonu ne yazık ki bulunmuyor. Haziran ayında Clubhouse’ın Android uygulamasının kullanıma açılması bekleniyor. Clubhouse ödemelerin bütün yayıncılara birden başlamayacağını bildirdi. Önce ufak bir yayıncı gurubu ile testler yapılacak. Başta Twitter olmak üzere birçok platform da Clubhouse benzeri özellikler geliştiriyor.

Rekabet avantajını güçlendiriyor

Ödeme alabilen bir içerik oluşturucusuna ödeme yapmak için Profiline, ardından ”Para Gönder” butonuna dokunup, ne kadar göndereceğinizi seçebiliyorsunuz. Ayrıca bu ödemeyi yaparken, Clubhouse’un  ödeme işleme ortağı olan Stripe’e giden ‘kart işlem ücreti’ ödemeniz gerektiğini de belirtelim. Aynı zamanda ilk kez birine ödeme yapmayı denediğinizde, Clubhouse sizden bir kredi veya banka kartı eklemenizi istiyor.

Doğrudan ödeme haberleri, Clubhouse’un ilk içerik oluşturucu hızlandırma programını duyurmasından birkaç hafta sonra geldi. Bildiğiniz üzere Clubhouse Creator First, izleyicilerini oluşturmalarına ve şovlarından para kazanmalarına yardımcı olmak için 20 gönüllü içerik oluşturucuyu görevlendirecek.

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.