Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya Haberleri
  4. »
  5. Mesenger uçtan uca şifreli (E2EE) sohbet ve aramaları herkesin kullanımına açık

Mesenger uçtan uca şifreli (E2EE) sohbet ve aramaları herkesin kullanımına açık

Gizem Şentürk Gizem Şentürk -
337
Mesenger uctan uca

Messenger , 2016’da hala Facebook Messenger olarak adlandırılırken ve Meta hala Facebook iken uçtan uca şifreli (E2EE) sohbeti ekledi . Artık pek çok şey değişti, ancak isteğe bağlı özellik, metin mesajlarının yanı sıra grup sohbetleri ve aramaları şifrelemek için geçişlerle birlikte tamamen herkese sunuldu . Meta, varsayılan olarak E2EE’ye geçmeyi tartıştı, ancak bazı düzenleyiciler bunun kamu güvenliğine zarar vereceğini iddia ettiğinden , bu en erken gelecek yıla kadar olmayabilir .

Messenger kullanıcılarının, pencere kapatıldığında mesajların otomatik olarak kaybolduğu bir sohbete veya 2016’da Gizli Konuşmalar olarak tanıtılan orijinal sürüme girmek için mevcut bir sohbeti yukarı kaydırarak yok olma modu aracılığıyla güvenli sohbetleri seçmelerinin iki yolu vardır. . Yeni bir sohbet başlattığınızda kilit simgesini değiştirerek bunu açabilirsiniz.

Mesenger uçtan uca şifreli sohbet örneği

messenger-gizli-konusma

Özelliğin tam olarak kullanıma sunulmasına ek olarak, Messenger’da etkinleştirilecek bazı yeni özellikler de vardır. Artık uçtan uca şifreli sohbetlerde, mesajları yanıtlamak veya iletmek için GIF’leri, çıkartmaları, tepkileri ve uzun basmayı kullanabilirsiniz. Şifreli sohbetler artık doğrulanmış rozetleri de destekliyor, böylece insanlar gerçek hesapları tanımlayabilir.

Mesenger sohbetlerde değiştirilen medyayı da kaydedebilirsiniz ve önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak Snapchat tarzı bir ekran görüntüsü bildirimi var.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir