Facebook yeni ses ürünleriyle Clubhouse'nun ve podcast'lerin peşinden gitmeyi planlardığını duyurdu » Teknoloji Arşivi -

Sıradaki içerik:

Hitman’in geliştiricisi IO Interactive, yeni stüdyo açtı

Facebook yeni ses ürünleriyle Clubhouse’nun ve podcast’lerin peşinden gitmeyi planlardığını duyurdu

19 Nisan 2021 15:27
Kaynaklar, sosyal ağın pazartesi günü ''sosyal ses'' şemsiyesi altında bazıları bir süre görünmeyecek olan ürünü duyurmayı planladıgını söylüyor. Facebook'un geçen yıl hızla büyüyen yalnızca sesli sosyal ağ olan Clubhouse'u ele almasının yanı sıra spotify'ın yardımıyla podcast keşfi ve dağıtımına yönelik bir itici güç de var.
Mark-Zuckerberg

Facebook’un yarın açıklayacağı ürünler için zaman çizelgesinin ne olduğu da benim için net değil. Benim düşünceme göre, yine videolu konferansın bir versiyonu olan rooms ürünü, hemen yayına girme olasılığı en yüksek adaydır. Kaynaklar, diğer ürünlerin bu baharın sonlarına kadar beta biçimde bile görünmeyebileceğini söyledi

facebook

 

Facebook’un ses planları şunları içermektedir;

  • Bir yıl önce piyasaya sürdüğü bir video konferans ürünü olan Rooms’un yalnızca sesliğ bir sürümü, Pandemi Zoom’un büyük ölçüde benimsenmesini teşvik etti.
  • İnsan gruplarının sanal bir ”sahnede” konuşmacıları dinlemesine ve onlarla etkileşimde bulunmasına olanak sağlayan Clubhouse benzeri bir ürün.
  • Facebook kullanıcılarının kısa sesli mesajlar kaydetmelerine ve bunları şu anda metin, resim videolarla yapabildikleri gibi haber akışlarında yayınlamalarına olanak tanıyan bir ürün.
  • Son birkaç yıldır podcast yayıncılıgına büyük yatırım yapan Spotify ile bağlantılı olacak bir podcast keşif ürünü. Facebook’un kullanıcıları için podcast’leri işaretlemenin ve onları Spotify’a göndermenin ötesinde daha fazlasını yapmayı planlayıp planlamadığı bana göre açık değil.

Zuckberg, salgının başlangıcında başlayan ve geçen yıl boyunca hızlı bir büyüme yaşayan Clubhouse’a olan ilgisi oldukça açık hale getirdi. Spotify CEO’su Daniel Ek ile biride dahil olmak üzere hizmette birden fazla sohber için göründü. Bu arada Clubhouse, şirkete 4 milyar dolar değer veren yeni bir finansman turunu açıkladı – 1 milyar dolar değerinde bir finansman turunu duyurduktan sadece aylar sonra.

Öte yandan, Clubhouse hala apple iphone kullanıcıları ile sınırlı ve Android kullanıcılarının dünyasına açıldığında, sayıları kesinlikle tekrar fırlayacak. Clubhouse’un öncülüğünü yaptığı formatın  Canlı podcasting ve sanal konferans düzenlemesinin bir karışımı burada kalıp kalmayacagını değerlendirmek için kesinlikle çok erken

Kaynak : https://www.vox.com
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.