Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Amazon Türkiye’deki Lojistik Üssünü Sonunda Açtı!

Amazon Türkiye’deki Lojistik Üssünü Sonunda Açtı!

Yaşar Çobanlar Yaşar Çobanlar -
53
amazon türkiye

Amazon, artan müşteri talebini karşılamak ve sipariş teslimatını hızlandırmak için Türkiye’de ilk kez bir lojistik tesisi kurdu. Siparişler için paketleme bu lojistik merkezde yapılacak. Amazon, Türkiye’deki projeleri finanse etmeye devam ediyor. Şirket, Türkiye’deki ilk lojistik tesisinin açılışını duyurdu. 100 milyon doların üzerinde bir harcamayla kurulan lojistik merkezi, Amazon Türkiye’nin artan müşteri talebini karşılamasına yardımcı olacak. Sonuç olarak siparişler daha hızlı teslim edilebilir hale gelecek.

Amazon daha önce, lojistik hizmetleri almak için sözleşmeli işletmeleri kullanıyordu. İşletme şu andan itibaren kendi lojistik merkezini kurdu. İstanbul’un Tuzla bölgesinde geliştirilen tesisin her yıl binden fazla yeni istihdam yaratacağı söyleniyor. Amazon lojistik merkezindeki pozisyonlar için depo operatörleri, mühendisler, insan kaynakları uzmanları, muhasebeciler, iş sağlığı ve güvenliği uzmanları ve bilgi işlem uzmanları için işe alım süreci başladı. Şirket, Amazon Türkiye çalışanlarının maaşlarının rekabetçi olduğunu iddia ediyor. Çağdaş, güvenli ve sıcak bir çalışma ortamı da sağlanacağı bildirildi. Amazon.com.tr ayrıca uzatılmış ebeveyn izni, ek hayat sigortası, ek kaza sigortası ve çalışan indirimleri gibi ekstra avantajlar da sağlıyor.

Hakan Karadoğan Açıklama Yaptı

Amazon Operasyonları Türkiye Genel Müdürü Hakan Karadoğan, “Bugün Türkiye’deki ilk lojistik üssümüzün açılışını yaptığımızı bildirmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi. Karadoğan, “Mühendisler ve BT uzmanlarından seçim, depolama ve depolamadan sorumlu ekiplere kadar çok çeşitli pozisyonlar için istihdam olanakları yaratacak yeni lojistik üssümüzün yardımıyla yılda binden fazla yeni lojistik üssü inşa edeceğiz. Personelimiz rekabetçi ücret karşılığında çalışma şansına sahip olacak” diye ekledi.

Amazon Türkiye Ülke Müdürü Richard Marriott, “Bugün Türkiye’deki ilk lojistik tesisimizi açmanın heyecanını yaşıyoruz. En yeni teknolojilerle donatılmış yeni lojistik tesisimiz, KOBİ’lere önemli ölçüde yardımcı olacak. Amazon Lojistik hizmetlerimizi kullanarak işlerini daha da büyütmek için Amazon.com.tr’de satış yapan ve satış ortaklarımıza yapılan bu yatırımlar aslında Türkiye’ye olan bağlılığımızın bir göstergesidir” dedi.

Amazon Türkiye Yaklaşık 25.000 KOBİ’ye Ev Sahipliği Yapmaktadır

Amazon’a göre, Türkiye’deki Amazon KOBİ satış ortaklarının sayısı geçen yıldan bu yana %50 artarak 25.000’in üzerine çıktı. Bugüne kadar Türk KOBİ’leri tarafından online şirketlerini desteklemek için 35.000’den fazla iş kurulmuştur. Öte yandan KOBİ’lerin ihracat satışları 2021’de bir önceki yıla göre 200 milyon avronun üzerinde arttı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir