Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Electronic Arts’ın 780 GB’lik Kritik Verileri Çalındı

Electronic Arts’ın 780 GB’lik Kritik Verileri Çalındı

Yaşar Çobanlar Yaşar Çobanlar -
610
EA

Bilgisayar korsanlarının Battlefield, FIFA ve The Sims‘in yayıncısı olan oyun devi Electronic Arts’a sızdığını ve çok sayıda oyun kaynak kodunu ve ilgili dahili araçları çaldığını öğrendi. EA, Anakart’a bir veri ihlaline maruz kaldığını ve bilgisayar korsanları tarafından listelenen bilgilerin çalınan veriler olduğunu doğruladı.

Electronic Arts Çalınan Bilgileri Doğruladı

Bilgisayar korsanları, Anakart tarafından görüntülenen yer altı bilgisayar korsanlığı forumlarındaki çeşitli gönderilerde, “Tüm EA hizmetlerinden yararlanma konusunda tam kapasiteye sahipsiniz” iddiasında bulundular.

Bu forum gönderilerinde bilgisayar korsanları, FIFA 21‘in kaynak kodunu ve çöpçatanlık sunucusunun kodunu aldıklarını söylediler . Bilgisayar korsanları ayrıca Battlefield dahil bir dizi EA oyununa güç veren Frostbite motoru için kaynak kodu ve araçlar elde ettiklerini söyledi. Diğer çalıntı bilgiler arasında özel EA çerçeveleri ve yazılım geliştirme kitleri (SDK‘ler), oyun geliştirmeyi daha akıcı hale getirebilecek kod paketleri bulunur. Toplamda, bilgisayar korsanları 780 GB veriye sahip olduklarını ve Anakart tarafından görüntülenen çeşitli yeraltı bilgisayar korsanlığı forum gönderilerinde satışa sunulduğunu söylüyorlar.

electronic arts

Bir EA sözcüsü, Motherboard’a yaptığı açıklamada, “Sınırlı miktarda oyun kaynak kodunun ve ilgili araçların çalındığı ağımıza yeni bir izinsiz giriş olayını araştırıyoruz” dedi. “Hiçbir oyuncu verisine erişilmedi ve oyuncu gizliliğine yönelik herhangi bir risk olduğuna inanmak için hiçbir nedenimiz yok. Olayın ardından, güvenlik iyileştirmelerini zaten yaptık ve oyunlarımız veya işimiz üzerinde bir etki beklemiyoruz. Aktif olarak çalışıyoruz. devam eden bu cezai soruşturmanın bir parçası olarak kolluk kuvvetleri yetkilileri ve diğer uzmanlarla.”

Bilgisayar korsanları, forum gönderilerinin yanı sıra, EA verilerine erişimlerini gösterdiklerini iddia eden küçük bir ekran görüntüsü seçtiler, ancak dahili verilerin hiçbirini halka açık bir şekilde dağıtmadılar. Bunun yerine, bilgisayar korsanları en azından görünüşte bilgileri satmaya çalışıyor.

Electronic Arts kendi sitesinde haberi doğruladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.