LG, Akıllı Telefon Bölümünü Kapattığını Duyurdu » Teknoloji Arşivi -

Sıradaki içerik:

Sesle COVİD-19’u tahmin edebilen mobil uygulama geliştirildi.

LG, Akıllı Telefon Bölümünü Kapattığını Duyurdu

05 Nisan 2021 13:24
LG, Akıllı Telefon Bölümünü-Kapattığını Duyurdu

Resmi Web sitesinde, basın açıklaması yayınlayan LG, akıllı telefon sektöründen çekildiğini duyurdu.

Yapılan açıklamalara göre LG, piyasadaki mevcut akıllı telefonlarının satışına, servis hizmetlerine ve yazılım güncellemelerine devam edecek. Güney koreli teknoloji devi LG’nin akıllı telefon bölümünü satabileceği ya da tamamen kapatabileceği bir süredir gündemdeydi. Söz konusu haberler, bizzat LG CEO’sunun ”LG’nin soğuk kanlı bir karar alma ve en iyi seçimi yapma zamanı geldi. Şirket akıllı telefon bölümünün satışı, pazardan çekilme ve küçülme dahi olası bütün çözümleri değerlendiriyor” ifadeleriyle de doğrulanmıştı. Bir süredir beklenen gelişme bugün resmiyet kazandı.

LG, resmi web sitesinden yayınladığı bir bülten ile ile akıllı telefon sektöründen çekildiğini resmen duyurdu. LG, dünya çapında tüm telefon işini kapatacak başlıklı yazıda, şirketin telefon üretiminden ve satışından uzaklaşmasının akıllı araçlar ve B2B çözümleri dahil olmak üzere farklı sektörlerde büyüyebilmesinin önünü açacağını belirtti.

LG, piyasadaki mevcut telefonları için servis ve güncelleme sunmaya devam edecek

LG, Akıllı Telefon Bölümünü Kapattığını Duyurdu

Söz konusu kararın yönetim kurulu tarafından onaylandığını belirten LG, inanılmaz derecede rekabetçi olan cep telefonu sektöründen çekilme kararıyla birlikte şirketin kaynaklarını farklı platformlara ve hizmetlere yönlendirebileceğini söyledi. Mevcut akıllı telefonlarının satışına devam edeceklerini ifade eden şirket bölgelere göre değişiklik göstermekle birlikte bu cikazların servis ve yazılım güncellemelerini de sürdüreceğini belirtti.

Basın açıklamasında diğer iş alanlarındaki rekabet gücünü arttırmak ve 6G gibi mobilite teknolojileri geliştirmeye devam etmek için mobil uzmanlığından faydalanmaya devam edeceğini belirten LG, mobil iş operasyonlarının 20 yıl boyunca geliştirmiş olduğu teknolojilerin mevcut ve gelecek ürünlere uygulanmaya devam edeceğini belirtti. LG, akıllı telefon biriminin tam olarak kapanmasının 31 Temmuz tarihine kadar sürmesinin beklendiğini de dile getirdi.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.