Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Akıllı Telefon Haberleri
  4. »
  5. iPhone 14 Pro Modellerinin Başı Dertte Olabilir!

iPhone 14 Pro Modellerinin Başı Dertte Olabilir!

Yaşar Çobanlar Yaşar Çobanlar -
12
iphone

Apple, en yeni akıllı telefonlarını, kol saatlerini, kulaklıklarını ve yazılımını tanıttı. Ancak iOS 16’nın iPhone 14 Pro cihazlarıyla ilgili sorunları var. Apple için Eylül ayı, en yeni iPhone modellerinin özellikleri ve sorunlarıyla geldi geçti. Özellikle iOS 16 işletim sisteminin neden olduğu bazı tatsız sorunlar sürekli olarak gündemdeydi. Şarj sırasında iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerini etkileyen yeniden başlatma sorunu fazlasıyla gündemdeydi.

iPhone 14 Pro Sahipleri Dikkat Etsin

Güncellemelerin hem yeni özellikler hem de hatalar içerebileceğinin farkındayız. Bununla birlikte, olası sorunlar durumunda, akıllı telefon üreticileri sorunları çözmek için hızla ellerini tutuyor. Tabii ki, bazıları beklenenden daha uzun sürer ve bu da hoş olmayabilir. Bazı tüketiciler, iPhone 14 serisinin piyasaya sürülmesinden sonra ilk kez yeni Pro sürümlerinde kamera sarsıntısı yaşadı. Doğal olarak, Apple bu sorunun oldukça hızlı farkına vardı ve sorunu düzelten iOS 16.2 güncellemesini yayınladı.

Ancak her sorun çözülmez. Örneğin, iOS 16 desteğine sahip olan ve bu sürümü cihazlarına yükleyen iPhone 8 ve sonraki modellerin birkaç kullanıcısı, pillerinin geçmişte olduğundan çok daha hızlı bittiğini bildirdi.  iOS 16 ile ilgili sorunlar elbette sayısız değil. Yakın tarihli bir rapor, birçok Pro ve Pro Max sahibinin akıllı telefonlarını şarj olurken kullanırlarsa yeniden başlatma sorunları yaşadığını iddia ediyor. Bu nedenle, cihazınızı şarj olurken, fişini çekene veya şarj edene kadar kullanmayı beklemeniz önerilir. Çünkü olası ani kapanmaların ve veri kaybına neden olması muhtemeldir.

Başlangıçta bir pil veya güncel bir sorun olduğuna inanılsa da, iOS 16 çalıştıran diğer birkaç akıllı telefonda da aynı sorunlar fark edildi. Bu nedenle, bir sonraki iOS sürümü kullanıma sunulduğunda sorunun çözüleceği tahmin ediliyor.

2022de-tanıtılacak-olan-iPhone-modelleri-48-megapiksel-ana-kameraya-sahip-olabilir

iOS 16 Pil Tüketimi Sorunu Hala Mevcut

Eylül ayının başında düzenlenen bir etkinlikte Apple, yeni iPhone 14 serisini, AirPods’ları ve Apple Watch cihazlarını tanıttı. Bunu takiben, tüm destekleyici modeller iOS 16 işletim sistemini aldı. Ancak en son sürümde çok sayıda yazılım sorunu vardı. Devam eden hızlı pil tüketimi bunların başında geliyor. Piyasaya sürüldükleri anda, birçok iPhone kullanıcısı akıllı telefonlarını günceller. Ancak bu yılki yeni iOS 16, her güncellemede olduğu gibi çeşitli sorunları da beraberinde getirdi. Kamera sarsıntısı da dahil olmak üzere bunlardan bazıları zaten ele alındı. iOS 16 ile ilgili bir diğer önemli sorun, hala var olan yüksek pil tüketimidir. Öte yandan, iPhone sahipleri, yaklaşan güncellemenin düzeltmesi gereken soruna bazı çözümler deneyerek bu kullanımı azaltabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.