Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Akıllı Telefon Haberleri
  4. »
  5. Xiaomi Mi MIX 4’ün Bilmeniz Gereken 5 Benzersiz Özelliği

Xiaomi Mi MIX 4’ün Bilmeniz Gereken 5 Benzersiz Özelliği

Yaşar Çobanlar Yaşar Çobanlar -
376
xiaomi-mi-mix-4-2

Xiaomi , merakla beklenen Mi MIX 4’ü bu haftanın başlarında duyurmuştu . Akıllı telefon birinci sınıf teknik özellikler ve özelliklerle geldi ve şirketin ön tarafında ekran altı selfie kamerasına sahip olan ilk akıllı telefon oldu. Şimdi, Mi MIX 4’ü bu kadar benzersiz yapan 5 özelliğe bir göz atalım.

Xiaomi Mi MIX 4 Özellikleri Neler

Xiaomi Mi MIX 4

1. Tam Ekran Özelliği

Adından da anlaşılacağı gibi, Mi MIX 4, yakınlık ve ortam ışığı sensörleri ile selfie atıcı gibi temel bileşenler ekranın altına yerleştirildiği için kullanıcılara tam bir ön ekran deneyimi sunuyor. CUP veya Panel Altı Kamera tasarımı, şirketin tescilli ekran altı kamera teknolojisidir ve beş yılı aşkın bir süredir geliştirilmekte olup, üç ana nesli, altmış patenti ve 77 milyon ABD Doları tutarındaki büyük bir yatırımı ve yüzlerce mühendisi kapsamaktadır.

UD kamera ve temel sensörler için kesikleri gösteren Mi MIX 4’ün yakın zamanda çekilmiş bir videosunu bile izlemiştik . Çıplak gözle, bu kesikler neredeyse görünmezdir ve yalnızca ekrandan yoğun ışık geçtiğinde görülebilir. Ayrıca, CUP teknolojisi, UD kamera bölgesinin üstünde etkileyici bir 400 ppi piksel yoğunluğu bile sunuyor. Xiaomi, bu başarıya, görüntüleme algoritmaları ile birlikte yeni bir şeffaf kavisli kablolama İndiyum Kalay Oksit (ITO) malzemesi kullanarak ulaştı.

2. UWB’de Daima Açık Olun ve Kontrol Edin

xiaomi-mi-mix-4-fiyati-ozellikleri

Yeni piyasaya sürülen Mi MIX 4 ile gelen önemli bir özellik, Çinli teknoloji devinin benzersiz UWB teknolojisinin entegrasyonudur. Pratikte bu, kullanıcıların herhangi bir uyumlu akıllı ev ürününe basitçe işaret ederek bağlanmasına olanak tanır. Veya başka bir deyişle, basit bir “Bağlantı Noktası” işlevi, kullanıcıların Xiaomi’nin AIoT cihazlarını Mi MIX 4 ile eşleştirildikten hemen sonra kontrol etmelerini sağlar. Bluetooth ile aynı rolü dolduran bant genişliği iletişimi.

3. Sistem Düzeyinde Yapay Zeka Çevirisi ve Gizlilik

Xiaomi Mi MIX 4 ayrıca sistem düzeyinde bir AI Çevirisine de sahiptir. Bu, Mi MIX 4 kullanıcılarının normal metin ve fotoğraf çevirisiyle birlikte sesi yazıya dökmesine ve çevirmesine olanak tanır. Özellikle cihaz, farklı diller arasında iletişim kurmak için kullanılabilecek altyazıları bile ekleyerek gerçek zamanlı olarak cihaz üzerinde çeviriler üretebilir.

Ayrıca şirket, yetkisiz kapatma, bağlantı kesme önleme ve diğer veri koruma özelliklerini önleyen güvenliğe de özel bir önem verdi. Mi MIX 4’ünüzü kaybetseniz bile, Xiaomi kişisel bilgilerinizi korurken aynı zamanda cihazda kullanılan yeni bir SIM’i etkinleştirmek için şifrenizi yeniden girmenizi gerektiren SIM kilidi özelliği sunar.

4. Uyarlanabilir Sinyal Optimizasyonu ve Manuel Sinyal Girişi

mix-4

Akıllı telefon üreticisi, ağ oluşturma ve sinyal alımında da iyileştirmeler getirdi. Mi MIX 4, anten amplifikatörü olarak benzersiz bir iç metal kasa kullanarak anten performansını artırır. Bununla birlikte, ağ oluşturmada öne çıkan bir özellik, gerektiğinde bağlantıyı hızlandıran sinyaller için daha fazla optimizasyona izin veren uyarlanabilir kontrolleridir.

Mi MIX 4, 19 dahili antenle gelir ve 8 senaryo için sinyal kalitesi optimizasyonlarıyla 42 bandı destekler. Çevresindeki ortamın otomatik olarak tanımlanmasını desteklerken, aynı zamanda yoğun trafik alanlarında sinyal kalitesini daha da optimize etmek için kullanıcılara manuel konum giriş sistemi sunar.

5. 50W Hızlı Kablosuz Şarj!

Xiaomi, akıllı telefon hızlı şarj teknolojisi söz konusu olduğunda öncülerden biri olmuştur. Akıllı telefon endüstrisinde de kablosuz şarj teknolojisi için pazar liderlerinden biri oldu. Mi MIX 4, 120W kablolu hızlı şarj desteğini desteklerken, kablosuz olarak 50W’a kadar şarj edilebilir. Cihaz ayrıca, şarj sırasında sıcaklıkları ve farklı senaryolar için hızları düzenlemeye yardımcı olan akıllı bir hızlı şarj modülasyon algoritmasını da destekler.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.