Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun Haberleri
  4. »
  5. Steam İndirim Tarihleri 2022-2023 Açıklandı

Steam İndirim Tarihleri 2022-2023 Açıklandı

Yaşar Çobanlar Yaşar Çobanlar -
26
steam indirim

Valve tarafınca açıklanan yeni Steam indirimleri tarihleri ortaya çıktı. Bu yıl içinde meydana gelen bir değişim ile artık Ay Takvimi Yeni Yılı İndirimi tarihe karışıyor ve yerine İlkbahar İndirimi süreci geliyor.

Yıl içinde Steam üzerinde sayısız indirimler oluyor. Belirli influencer’lar oyunlarına ek olarak, farklı etkinlikler ve ayrıcalıklı günleri kutlamak amacıyla olsun, sezonluk olsun oldukça farklı indirim kampanyaları da düzenleniyor. Haliyle bunlar hepimiz oyuncular için, hele de oyunların artık Valve mağazasında da aşırı bir şekilde fiyat yükselişi karşısında büyük ölçüde değerlendirilebilecek oldukca sayıda fırsat demek.

Bildiğiniz benzer biçimde SteamDB sitesi öncesinden bu indirimlerin tarihlerini isabetli bir biçimde evvelde bize ulaştırıyor olsa da, Valve tarafından yapılan açıklamayı beklemenin zararı yok.

steam

Yeni Steam İndirimleri Tarihleri Açıklandı

Bugün firma tarafından yapılan açıklama ile önümüzdeki dönemde bizleri bekleyen indirim kampanyalarının tarihleri ortaya çıktı. Resmi sayfa üstünden yapılan açıklamaya gore, bu kez bizleri bir de ilkbahar mevsimi bekliyor. Bu zaten Ay Takvimi Yeni Yılı İndirimi iken, Valve tarafından, geliştiricilerin ve yayıncıların da isteğiyle, bir isim değişikliğine gidilmiş ve 2023 yılı ile artık İlkbahar İndirimi olarak karşımıza çıkacakmış.

Bu değişikliğin, Ay Takvimi Yeni Yıl İndirimi periyodu ile Aralık ayındaki indirim sürecinin birbirlerine oldukca yakın olduğu ve araya birazcık zaman koymanın da müşteriler için daha iyi olacağı öne sürülen sebebi ile alındığı söylenmiş. Netice olarak, İlkbahar İndirimi’nin de devreye girmesi ile artık dört mevsim tenzilat bizi bekleyecek. Bu bağlamda, önümüzdeki dönem için belirlenen indirimlerin tarihleri ise şöyle:

  • Sonbahar İndirimi: 22 – 29 Kasım 2022
  • Kış İndirimi: 22 Aralık 2022 – 5 Ocak 2023
  • İlkbahar İndirimi: 16 – 23 Mart 2023

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.