Google'ın Güncellemesi, Chrome'un Hızını Artırıyor! » Teknoloji Arşivi -

Sıradaki içerik:

Intel Core 11. Nesil 5G Mobil İşlemcilerini Duyurdu: Computex 2021

Google’ın Güncellemesi, Chrome’un Hızını Artırıyor!

31 Mayıs 2021 16:08
Google'ın yeni güncellemesi ile beraber Chrome web tarayıcısı, artık çok daha hızlı çalışıyor!
google

2008’de ortaya çıkmasından bu yana hız, Google‘ın Chrome’u mevcut en iyi tarayıcılardan biri yapmak için odaklandığı güvenlik, kararlılık ve basitliğin yanı sıra dört temel ilkeden biri olmuştur. V8 JavaScript derleyicisi, hemen hemen her web sitesinde bulunan JavaScript’i aldığı ve Chrome’da gezinirken çalıştırdığı için bu çabaların önemli bir parçasıdır. Aslında, Chrome’da kullanılan V8 motoru, her gün 78 yıldan daha uzun bir süreye denk JavaScript kodu yürütür.

Google’ın tarayıcısında yüzde 23’e kadar daha hızlı performans sunmasına imkan tanıyor.

google

Ancak şimdi, Chromium Blog’daki yeni bir gönderiye göre, V8 motorundaki iyileştirmeler Google’ın tarayıcısında yüzde 23’e kadar daha hızlı performans sunmasına imkan tanıyor. Yeni Sparkplug derleyicisinin kısa süre önce sunulması ve M91 Chrome’daki kısa yerleşik çağrılar sayesinde, Google’ın tarayıcısı her gün kullanıcının CPU zamanında 17 yıldan daha uzun bir süre tasarruf sağlıyor.

Sparkplug, maksimum performans için kodu optimize eden yeni bir JavaScript derleyicisi ve kısa yerleşik çağrılar, işlevleri çağırırken dolaylı atlamaları önlemek için Google’ın oluşturulan kodu bellekte nereye koyduğunu optimize ediyor.

V8 motoru, JavaScript’i yürütmek için birden çok derleyici kullanır ve üç yıl önce Google, Ignition ve Turbofan‘dan oluşan yeni bir iki katmanlı derleyici sistemi başlattı.

Kaynak: https://www.chip.com.tr/haber/chrome-hiz-dopingi-googlein-guncellemesi-chrome-hizini-artiriyor_94798.html

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.