Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya Haberleri
  4. »
  5. Facebook Gaming’in mobil uygulaması bu yıl kapanıyor

Facebook Gaming’in mobil uygulaması bu yıl kapanıyor

Gizem Şentürk Gizem Şentürk -
55
Facebook Gaming

Facebook’un iOS ve Android için Oyun uygulaması, piyasaya sürüldükten iki yıldan biraz fazla bir süre sonra kapanıyor. Kullanıcılara gönderilen bir bildirimde Facebook, uygulamanın 28 Ekim 2022‘den itibaren artık çalışmayacağını veya indirilebileceğini söylüyor.

Facebook, Gaming’i 2018’de Twitch, YouTube ve Mixer ile rekabet etmenin bir yolu olarak başlattı

facebook

Facebook, Gaming’i 2018’de Twitch, YouTube ve Mixer ile rekabet etmenin bir yolu olarak başlattı ve daha sonra 2020’de mobil cihazlarda beraberindeki bir uygulamayı kullanıma sundu.

Büyük ölçüde Twitch ve YouTube’un hakim olduğu bir pazarda kullanıcıları çekmeye yardımcı olmak için Facebook Gaming birlikte akış yeteneği gibi platformunu oluşturmaya yardımcı olacak ek özelliklerle birlikte bir içerik oluşturucu programı ekledi . 2020’de Facebook Gaming, Microsoft’un Ninja ve Shroud gibi yayıncıları işe almasına neden olan başarısız yayın platformu Mixer’ı geride bıraktı.

Uygulamanın yakında kapatılmasına rağmen, Facebook’un oyun akış platformunun web tabanlı sürümü çevrimiçi kalacak. 2019’da YouTube, kullanıcılar arasında “karışıklığa” neden olduğunu söyleyerek Gaming uygulamasını kaldırdı ve bunun yerine oyun merkezini ana YouTube uygulamasına dahil etti.

Facebook’un kullanıcılara yönelik duyurusunda, “Uygulamanın ilk kullanıma sunulmasından bu yana oyuncular ve hayranlar için gelişen bir topluluk oluşturmak için yaptığınız her şey için hepinize en içten teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz” sözleri yer aldı.

Kaynak: https://www.theverge.com/2022/8/30/23328568/facebook-gaming-mobile-app-shutting-down

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir