Domino's Pizza, teslimat robot arabasını piyasaya sürüyor. » Teknoloji Arşivi -

Sıradaki içerik:

Valorant isim (Nick) değiştirme nasıl yapılır?

Domino’s Pizza, teslimat robot arabasını piyasaya sürüyor.

13 Nisan 2021 13:39
dominos

Domino’s, Nuro’nun robot arabasının geçen yıl, ABD Ulaştırma Bakanlığı tarafından yasal onay alan ilk tam otonom, insansız teslimat aracı olduğunu söyledi.

Bu dominos’un otonom teslimat dünyasına ilk girişimi değil. Michigan merkezli şirket 2017’de, Ann Arbor Michigan’da rastgele seçilen müşterilere pizza dağıtmak için sürücüsüz bir Ford Fusion melezi kullanmıştı. 2013 yılında ise Domino’s Birleşik Krallık’ta, drone aracılığı ile pizza teslimatını da test etmişti.

Domino’s bu teknolojiyle uğraşan ilk pizza zinciri değil. Pizza Hut, 2018 yılında tamamen otonom bir teslimat aracı çıkarmak için Toyota ile birlikte çalıştığını duyurmuştu. Ancak sürücüsüz araçlar günümüzde ana akım olmaktan çok uzaktı. Yıllar boyunca sürücüsüz otomobil şirketleri, teknolojilerinin ve mevcut yol altyapısının yeterli olacağı inancı ile hareket etti.

dominos

Domino’s Teslimat aracının işleyiş şekli ise şöyle:

Houston’ın Woodland Heights semtinde ki müşteriler robot teslimatını seçiyor ve aracın konumu ile ilgili güncellemeler ve siparişi almak için kullanabilecekleri PIN kodu alıyorlar. Araba geldiğinde ise müşteri robot’un dokunmatik ekranına verilen PIN kodunu giriyor ve arabanın kapıları Pizzaları teslim etmek için açılıyor.

 

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.