Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bilgisayar
  4. »
  5. Asus En Güçlü Ekran Kartı ile Geliyor! Yeni RTX 40 Serisi Ekran Kartları Duyuruldu!

Asus En Güçlü Ekran Kartı ile Geliyor! Yeni RTX 40 Serisi Ekran Kartları Duyuruldu!

Asus, yeni RTX 40 serisi ekran kartlarını duyurdu. Merakla beklenen RTX 40 serisi, NVIDIA tarafından dün akşam düzenlenen bir toplantıda tanıtıldı.

Yaşar Çobanlar Yaşar Çobanlar -
67
RTX 40

Asus, yeni RTX 40 serisi ekran kartlarını duyurdu. Merakla beklenen RTX 40 serisi, NVIDIA tarafından dün akşam düzenlenen bir toplantıda tanıtıldı. Biraz daha uygun bir fiyatla karşımıza çıkan 4080 modeli, geceye damgasını vuran 4090 modeline rağmen oyuncuların dikkatini çekmeyi başardı. Son olarak, Asus, ROG Strix ve TUF Gaming tarafından bu seriye dayalı yeni grafik kartları duyuruldu.

ROG Strix ve TUF Gaming GeForce RTX 40 Serisi Tanıtıldı

Merakla beklenen NVIDIA GeForce RTX 4000 serisi GPU’lara sahip yeni ROG Strix ve TUF Gaming grafik kartı modelleri yakında piyasada olacak. GeForce RTX 4090 24 GB, RTX 4080 16 GB ve RTX 4080 12 GB gibi üst düzey modellerin kullanıcıları yeni seriyi satın alabilecek. Üçüncü nesil RTX serisi, GeForce RTX 40 modelleri, inanılmaz derecede etkili NVIDIA Ada Lovelace mimarisinden güç alır ve beklentileri aşan bir hız sunar. Oyunculara ve içerik oluşturuculara performans ve nöral işleme gibi alanlarda önemli iyileştirmeler sağlarken birçok son teknoloji platform özelliğini bünyesinde barındırıyorlar.

Asus

En hızlı içerik oluşturma iş akışları, en sürükleyici oyun deneyimleri ve şaşırtıcı AI özelliklerinin tümü, GPU teknolojisindeki bu muazzam ilerlemeyle mümkün kılınmıştır. Bu GPU’lar sayesinde modern, son teknoloji grafikler de artık mevcut olacak. Bu yüksek işleme kapasitesi, daha da yüksek performans, daha düşük sıcaklıklar ve iş ve oyun için daha fazla güvenilirlik sağlamak için ROG ve TUF Gaming grafik kartlarındaki bir dizi gelişmeyle birleştirildi. İnanılmaz derecede güçlü olan ve son derece yüksek çözünürlükler ve hızlı yenileme oranları üretmek için yapılmış bu kart, oyuncuların her oyuna hakim olmasını sağlayacak.

ASUS, Strix GeForce RTX 4090‘ın zirvede çalışması için soğutmaya en büyük önceliği verdi. Kartın ön koruması, arka plakası ve döküm metal çerçevesi 3,5 yuvalı tasarımını oluşturuyor. PCB’nin sallanmasını veya bükülmesini önlemek için son derece güçlü yapı ve sıkı çerçeveler kullanılır. Bu kartın 357 mm uzunluğu ve arkadaki geniş havalandırma açıklığı özel bir hava akışı sağlar. GeForce RTX 4090 kadar güçlü bir GPU ile ASUS, yalnızca büyük bir soğutucu ve havalandırmalı arka plakadan fazlasını sağlamayı amaçladı. Sonuç olarak soğutucu, mühendisler tarafından değiştirildi. Soğutucu, eklenen yeni bir buhar odası sayesinde, ROG Strix GeForce RTX 3090′a göre ısı dağılımı için %30 daha fazla yüzey alanı sunuyor. Daha iyi ısı transferi için, özel buhar odası tasarımı sayesinde soğutucu boruların fitil kanalları altta yer almaktadır. Borular, yüzeyde düz olarak döşenmek yerine buhar odasının içine gömülür.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir