Twitter’dan kullanıcıları üzen mavi tik kararı » Teknoloji Arşivi -

Sıradaki içerik:

GTA V yeni nesil konsol çıkış tarihi belli oldu!

Twitter’dan kullanıcıları üzen mavi tik kararı

29 Mayıs 2021 12:53
Bundan tam dört yıl önce askıya aldığı mavi tik başvurularını yeniden açan Twitter, kullanıcıları üzecek bir karara imza attı.
twitter mavi tik karari

Dün yaptığı açıklamada Twitter Blue adını verdiği ücretli abonelik hizmetinin duyurusunu yapan Twitter, uzun süredir gündemde olan mavi tik başvuruları ile ilgili de kullanıcıları üzecek bir karara imza attı.

Geçtiğimiz günlerde bundan tam dört yıl önce kaldırdığı mavi tik başvurularını yeniden açan sosyal medya platformu, kullanıcılardan olumlu tepkiler almayı başarmıştı. Ancak şirketin yaptığı son açıklama, bazı kullanıcıları üzecek gibi görünüyor.

Twitter mavi tik başvuruları durduruldu!

twitter

Şirket daha önce yaptığı açıklamada mavi tik başvuruları için gazeteciler, markalar, hükümet yetkilileri, aktivistler, sporcular ve eğlence sektöründen tanınmış kişiler olmak üzere altı farklı kategori duyurmuştu. Diğer yandan, herkesin başvuru yapma imkanının olacağı ancak sadece belirtilen kategorilerde yer alan kullanıcıların mavi tik alabileceği de belirtilmişti.

Ancak Twitter mavi tik başvurularını yeniden açmasının üzerinden 1 hafta geçtikten sonra yeni başvuru almayı durdurduğunu açıkladı. Başvuruların durdurulmuş olması kullanıcıların mavi tik şansını elinden kaçırdığı anlamına gelmiyor. Twitter, ekibin halihazırda aldıkları tüm başvuruları gözden geçirmeyi bitirdikten sonra yeni başvuruları almaya devam edeceğine dair kullanıcılara söz veriyor.

Şirket yaptığı açıklamada, ” Çok fazla doğrulama başvurusu alıyoruz. Bu nedenle, halihazırda gönderilmiş olan başvuruları incelemek için şimdilik yeni başvuru almayı durdurmak zorundayız. Başvuruları tekrar açacağız. Söz veriyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Şu an için Twitter’ın mavi tik başvurularını ne zaman yeniden açacağına dair elimizde net bir bilgi yok. Şirket, en son mavi tik başvurularını askıya aldığında kullanıcılar dört yıl beklemek zorunda kalmışlardı. Bu nedenle şirketten gelecek resmi açıklamayı beklemek daha sağlıklı olacaktır.

Kaynak: https://shiftdelete.net/twitterdan-kullanicilari-uzen-mavi-tik-karari

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.