Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun Haberleri
  4. »
  5. GTA V yeni nesil konsol çıkış tarihi belli oldu!

GTA V yeni nesil konsol çıkış tarihi belli oldu!

Gizem Şentürk Gizem Şentürk -
404
gta

GTA V yeni nesil çıkış tarihi 11 Kasım 2021 olarak açıklandı. Geçtiğimiz yıl Playstation 5 ve Xbox Series X / S modelleri için duyurulan oyun, yeni nesil konsollara da çıkması ile birlikte üç nesildir devam eden bir oyun olma özelliğine de sahip olacak. GTA V hatırlayacağınız gibi ilk olarak 2013 yılında PS3 ve Xbox 360 için çıkmış, sonrasında PS4 ve Xbox One konsolları ile birlikte PC platformunda yer edinmişti. 

GTA Online bağımsız olarak geliyor

gta

GTA Online ile birlikte Rockstar Games kazancını da büyük ölçüde arttırmış durumda. Rockstar Games, GTA VI duyurusunun gecikmesindeki en büyük sebeplerinden biri olarak gösterilen GTA Online’ın bağımsız sürümünü de duyurdu. Yani sadece GTA Online oynamak isteyen oyuncular Playstation 5 ve Xbox Series X / S modellerinde sadece bu sürümü satın alabilecekler.

Playstation sahiplerinin bu konuda bazı bonus seçeneklere sahip olacağı belirtilirken bu konuda daha fazla detaya ise yer verilmemiş. Daha önce GTA Online’ın Playstation 5 için ilk üç ay boyunca ücretsiz olacağı açıklanmıştı. Yani PS5 sahipleri Şubat 2022’ye kadar oyunun bu sürümüne ücretsiz olarak ulaşabilecekler. PS4 kullanan Playstation Plus sahipleri ise GTA Online’ın PS5 sürümü çıkana kadar her ay 1.000.000$ oyun içi para alabilecekler.

GTA V yeni nesil duyurusunda oyunun bu sürümünün klasik bir geçiş yapmayacağı açıklanmış ve yepyeni teknik özelliklere sahip olacağı belirtilmişti. Rockstar bu konuda nasıl değişiklikler yapılacağını ise hala açıklamış değil.

Muhtemelen State of Play tarzı bir etkinlik ile oyunun yeni nesil sürümü hakkında daha fazla ayrıntıya ulaşacağız. Oyunun en azından 4K 60 FPS gibi seçeneklere ve daha iyi bir ışıklandırmaya sahip olması bekleniyor. Tabi bu gelişmeler dışında yeni SSD teknolojileri sayesinde yükleme sürelerinde de gözle görülür bir fark olması bekleniyor.

Son olarak Rockstar Games yaz aylarında GTA Online için yeni içeriklerin geleceğini de belirtti. Özellikle GTA III’ün 20. yılı göz önüne alındığında bu oyuna özel bazı içeriklerin GTA Online’da karşımıza çıkacağı belirtilmiş. GTA III ile ilgili bazı sürpriz haberlerin yapılacağı da firma açıklamaları arasında yer alıyor.

Kaynak: https://www.merlininkazani.com/gta-v-yeni-nesil-cikis-tarihi-belli-oldu-haber-117417

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.