Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dizi Film Haberleri
  4. »
  5. Netflix ve Sony, 2022 Sony filmleri için anlaşmaya vardı

Netflix ve Sony, 2022 Sony filmleri için anlaşmaya vardı

Teknoloji Arşivi Teknoloji Arşivi -
240
Netflix-ve-Sony,-Spider-Man,-Uncharted-filmleri-için-anlaşma-yaptı

Netflix 2022’den itibaren Sony’nin filmlerinin özel evi olacak.

Netflix, Sony ile olan ver firmanın 2022 yılında çıkacak olan tüm filmlerini sadece Netflix’te yayınlayacağı anlaşmayı sonunda yaptı. Bu Listede Uncharted, Morbius, ve Spider-Man: İnto the Spider – Verse’ün  devam filmi gibi filmler de yer alıyor. The Hollywood Reporter, Sony filmlerinin sinemalarda yayından kalktıktan sonra platforma geleceğini ve 18 ay boyunca yayınlanacağını bildirdi.

Sony, Netflix için yılda 2 veya 3 film üretecek.

Netflix, ayrıca Sony’nin alt firmalarının da filmlerine erişim sağlayacak. Buna ek olarak bir çok filme de finansman sağlayacağı anlaşma içerisinde bulunan bir diğer unsur. The New York Times’ın haberine göre Sony, anlaşma gereğince Netflix için yılda 2 veya 3 film üretecek. 2021 yılı içinde çıkması beklenen Venom: Let There Be Carnage ve Spider-Man: No Way Home filmleri malesef ki anlaşmaya dahil değil.

Netflix-ve-Sony,-Spider-Man,-Uncharted-filmleri-için-anlaşma-yaptı

Sony Uluslar Arası Dağıtım Başkanı Keith Le Goy, ”Sony  Pictures olarak film sektöründeki en iyi gişe yapan ve en yaratıcı filmlerin bir çoğunu yapmaktayız. Bu heyecan verici anlaşma ile dağıtım partnerlerimizin seyircilere en iyi eğlence hizmetini sunmaya çalıştıklarını göstermiş olacağız.” Açıklamasını yaptı.

Netflix’in film Başkanı Scott Stuber, ”Bu sadece inanılmaz film serilerinin platformumuzda bulunmasına değil, ayrıca dünya çapında Netflix filmlerini sevenlere yeni kaynaklar oluşturacak bir anlaşma.” Şeklinde konuştu.

Sinema salonlarındaki filmlerini dijital platformda yayınlama kararı alan firma sadece Sony değil. Pramount Stüdyoları yakın gelecekte çıkması beklenen büyük filmlerinden Mission Impossible 7 ve  A Quiet Place 2 gibi filmlerinin, sinema gösterimlerinden 45 gün sonra Paramount’ta yayınlanacağını belirtti. Ek olarak Universal stüdyoları, filmlerinin  gösterimlerinden 17 gün sonra Video-On-Demand sistemlerine geleceğini bildirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.