Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun Haberleri
  4. »
  5. Netflix dünyaca ünlü oyunu bünyesine kattı

Netflix dünyaca ünlü oyunu bünyesine kattı

Gizem Şentürk Gizem Şentürk -
196
Netflix dünyaca ünlü oyunu bünyesine kattı

Riot Games’in League of Legends ile aynı evrende geçen spin-off mobil oyunu Netflix Games hizmetine eklendi.

Netflix, Kasım ayında hayata geçirdiği ‘Netflix Games’ projesini büyütmeye devam ediyor. Stranger Things 1984’ün de bulunduğu 5 mobil oyunla faaliyete başlayan ve hem Android hem de iOS platformlarında kullanılabilen hizmetin kütüphanesi zamanla yeni eklemelerle büyüdü.

Netflix, Games hizmeti için yaptığı duyuru ile oyun koleksiyonuna iki yapım daha ekledi. Yeni oyunlardan en dikkat çekeni: Riot Games’in popüler oyunu League of Legends evreninde geçen Hextech Mayhem oldu. Steam‘de 28 TL’ye satılan oyun, Netflix aboneliği kapsamında ücretsiz hale geldi.

Netflix Games koleksiyonuna iki oyun daha

Hextech Mayhem: A League of Legends Story

Tek oyunculu mod ile oynanan Hextech Mayhem: A League of Legends Story, Netflix’te 9 yaş ve üzeri ile ‘Vurdulu Kırdılı’ kategorisinde bulunuyor ve internet bağlantısı gerektiriyor. Türkçe dahil 13 dili de desteklemekle beraber oyun kumandası bağlanarak da oynanabiliyor.

Netflix Games koleksiyonuna iki oyun daha
Netflix Games koleksiyonuna iki oyun daha 1

Choice Provisions tarafından geliştirilen oyunun açıklaması ise şöyle; “Bu hareketli oyunda Legends yıldızları Ziggs ve Heimerdinger ile beraber ritim eşliğinde koş. Tempoya ayak uydurarak etrafı bombala ve kargaşaya dansla katıl.”

Dungeon Dwarves

Dungeon Dwarves de Hextech Mayhem gibi tek oyunculu mod ile oynanıyor. Hyper Hippo Entertainment tarafından geliştirilen ve 9 yaş üzeri yetişkinlik düzeyinde listelenen RPG türündeki oyun; Türkçe, Almanca, Fransızca dahil 16 dili destekliyor. Ek olarak internet bağlantısına da ihtiyaç duyuyor ve kumanda desteği bulunmuyor.

Oyunun Netflix Games sayfasındaki açıklaması şöyle: “Cüceler zindanları tararken sen arkana yaslan! Zindanları keşfet, canavarların hakkından gel, savaşçının yeteneklerini ve silahlarını yükseltmek için ödülleri topla.”

Netflix Games, aboneliğe dahil ediliyor

Oyunları oynamak için Netflix aboneliğinizin olması yeterli. Şirket kullanıcıdan ek bir ücret talep etmiyor. Ancak dizi ve filmlerde olduğu gibi, oyunlarda da cihaz sınırı var. Aynı hesapla birden fazla mobil cihazda Netflix Games çalışıyor. Üyeler cihaz sınırını aştığında ise Netflix tarafından bilgilendiriliyor. Ayrıca netflix.com sitesi aracılığıyla da telefon veya tabletlerin erişimi uzaktan sonlandırılabiliyor.

Kaynak :https://shiftdelete.net/netflix-games-e-iki-populer-oyun-eklendi

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.