Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Çizgi Roman
  4. »
  5. Marvel Entertainment NFT Alanına Adım Attığını Duyurdu: Hayranlar Yakında Nadir NFT Çizgi Romanlarını Alabilecekler

Marvel Entertainment NFT Alanına Adım Attığını Duyurdu: Hayranlar Yakında Nadir NFT Çizgi Romanlarını Alabilecekler

Gizem Şentürk Gizem Şentürk -
348
Marvel

Marvel Entertainment, şirketin değiştirilemez tokenler (NFT’ler) alanına adım attığını duyurdu. The Walt Disney Company’nin tamamına sahip olduğu yan kuruluşu ve popüler çizgi roman yaratıcısı, Marvel hayranlarının “resmi Marvel NFT dijital koleksiyon ürünleri, dijital çizgi romanları ve daha fazlasını” satın alabilecekler.

Marvel, Veve Uygulaması Üzerinden NFT Dijital Çizgi Romanlarını ve Koleksiyon Ürünlerini Yayınlayacak!

marvel-2

Çizgi roman ve film devi Marvel Entertainment , Perşembe günü yayınlanan bir basın açıklamasına göre NFT’lere giriyor. Duyuru, Marvel’in dijital koleksiyon, dijital çizgi roman ve diğer NFT ürünlerini piyasaya sürmeyi hedeflediğini belirtiyor.

”Marvel Entertainment başkanı Dan Buckley yaptığı açıklamada, “Başından beri koleksiyonculuk bir Marvel hayranı olmakla el ele gitti” dedi. Buckley, “Bizim gibi Veve de toplamanın ürün kadar deneyimle de ilgili olduğunu anlıyor ve bu deneyimi önümüzdeki yıllarda hayranlarımız için genişletmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.”

Çizgi romanlar 1939’da başladı, ancak Marvel’in eğlence kolu 1998’de çağrıldı ve New York’ta bulunuyor. 1.786 çalışanı olan kurumsal varlık,  yılda tahmini 366 milyon dolar gelir elde ediyor. NFT girişimi için Marvel, Veve Digital Collectibles Uygulamasını işleten bir firma olan Orbis Blockchain Technologies Limited ile ortaklık kurdu. Uygulama iOS ve Android’de mevcut bulunuyor. Uygulama ile, Marvel hayranları şirketin benzersiz tekliflerini satın alabilir ve takas edebilir.

Duyuru, Veve uygulaması kullanıcılarının “nadir (ve hatta gizli-nadir) NFT çizgi romanları ve koleksiyonları için avlanabileceklerini ve tamamen özelleştirilebilir sanal showroomlar aracılığıyla zor kazanılmış koleksiyonlarını sergileyebileceklerini” belirtiyor. Resmi Marvel NFT ürünlerini satın almak için Veve’nin uygulama içi para birimi olan gems gerekecek ve NFT sahipleri de bunları Veve’nin ikincil pazarı aracılığıyla tekrar satabilecekler.

Kaynak: https://news.bitcoin.com/marvel-entertainment-to-launch-nfts-fans-can-soon-hunt-for-rare-nft-comic-books/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.