İnstagram'a Kullanıcı Gizliliğini Artıran Özellik Geliyor » Teknoloji Arşivi -

Sıradaki içerik:

Safari’de Büyük Bir Güvenlik Sorunu Olduğu Tespit Edildi!

İnstagram’a Kullanıcı Gizliliğini Artıran Özellik Geliyor

18 Ocak 2022 22:22
İnstagram’a Kullanıcı Gizliliğini Artıran Özellik Geliyor

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan İnstagram için yeni bir özelliğin yolda olduğu ortaya çıktı. İnstagram’la ilgili yaptığı sızıntılarla bilinen Alessandro Paluzzi tarafından ortaya çıkarılan yeni özellik, kullanıcıların gizlilik seviyesini bir nebze daha artıracak gibi görünüyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, takipçi listelerini sınırlandırabilecekler.

İnstagram kullanan okurlarımızın bildiği üzere; takip edilen bir hesabın profil sayfası ziyaret edildiğinde, hesap sahibini takip eden kullanıcılar ile hesap sahibinin kimleri takip ettiği görülebilir. Üzerinde çalışılan yeni özellik, tam olarak bu noktaya parmak basıyor. Özellik kullanılabilir olursa, kullanıcılar kimleri takip ettiğinin görüntülenmesini kısıtlayabilecekler.

Özellik şu an için yalnızca doğrulanmış instagram hesaplarını kapsıyor

Özellik şu an için yalnızca doğrulanmış hesapları kapsıyor

Alessandro Paluzzi’nin ortaya çıkardığı özellik, şu an için yalnızca doğrulanmış hesaplar tarafından kullanılabilecek gibi görünüyor. Özelliği Netflix’in resmi İnstagram hesabı üzerinden örnekleyen Paluzzi’ye göre özellik aktifleştiğinde, doğrulanmış bir hesabın takipçi bölümüne girildiğinde bir not ile karşılaşılacak. Bu notta, hesabın takip ettiği tüm kullanıcıların yalnızca hesap sahibi tarafından görülebileceği ifade edilecek.

İnstagram, yeni özelliği ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Yani bu özelliğin bir gün tüm kullanıcıların beğenisine sunulup sunulmayacağı bilinmiyor. Öte yandan; özelliğin kapsamının tüm kullanıcılar için genişletilip genişletilmeyeceği de henüz bilinmiyor.

Kaynak :https://www.webtekno.com/instagram-gizlilik-ozelligi-takipci-listesi-gizleme-h119762.html
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.