Facebook'tan beklenmeyen ayrılık! » Teknoloji Arşivi -

Sıradaki içerik:

İstanbul’da ‘Baldırsokan Sineği’ Paniği Başladı: işte İstanbullu’nun yeni derdi!

Facebook’tan beklenmeyen ayrılık!

23 Eylül 2021 12:42
facebook

Facebook‘un kurucusu Mark Zuckerberg’in en güvendiği isimlerin başında gelen, baş teknoloji sorumlusu Mike Schroepfer görevini bırakma kararı aldı. Schroepfer, ailesine ve hayır işlerine daha fazla vakit ayırabilmek için bu kararı aldığını dile getirdi.

Facebook baş teknoloji sorumlusu Mike Schroepfer Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Facebook’u ne kadar sevdiğim düşünülürse bu oldukça zor bir karar” ifadelerini kullandı.

mike-schroepfer

Financial Times’ın haberine göre, Schroepfer‘ın yerini Andrew Bosworth’un dolduracağı belirtiliyor. Schroepfer gibi uzun süredir Facebook için çalışan Bosworth, ‘artırılmış ve sanal gerçeklikten sorumlu başkan yardımcısı’ olarak görev yapıyor.

Mark Zuckerberg ise Facebook blogunda çalışanlarını bilgilendirmek için paylaştığı yazıda şu ifadeleri kullandı; “Bir sonraki CTO’muz Boz, Facebook Reality Labs’de liderlik etmeye, sanal ve artırılmış gerçeklik projelerimizi ve diğer çalışmalarımızı denetlemeye devam edecek. Bu geçişin bir parçası olarak birkaç farklı grup, Boz’un ekibine katılacak.”

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.