Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Facebook’tan beklenmeyen ayrılık!

Facebook’tan beklenmeyen ayrılık!

Gizem Şentürk Gizem Şentürk -
170
facebook

Facebook‘un kurucusu Mark Zuckerberg’in en güvendiği isimlerin başında gelen, baş teknoloji sorumlusu Mike Schroepfer görevini bırakma kararı aldı. Schroepfer, ailesine ve hayır işlerine daha fazla vakit ayırabilmek için bu kararı aldığını dile getirdi.

Facebook baş teknoloji sorumlusu Mike Schroepfer Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Facebook’u ne kadar sevdiğim düşünülürse bu oldukça zor bir karar” ifadelerini kullandı.

mike-schroepfer

Financial Times’ın haberine göre, Schroepfer‘ın yerini Andrew Bosworth’un dolduracağı belirtiliyor. Schroepfer gibi uzun süredir Facebook için çalışan Bosworth, ‘artırılmış ve sanal gerçeklikten sorumlu başkan yardımcısı’ olarak görev yapıyor.

Mark Zuckerberg ise Facebook blogunda çalışanlarını bilgilendirmek için paylaştığı yazıda şu ifadeleri kullandı; “Bir sonraki CTO’muz Boz, Facebook Reality Labs’de liderlik etmeye, sanal ve artırılmış gerçeklik projelerimizi ve diğer çalışmalarımızı denetlemeye devam edecek. Bu geçişin bir parçası olarak birkaç farklı grup, Boz’un ekibine katılacak.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.