Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Elon Musk, Bitcoin Etkinliğinde Jack Dorsey ile Buluşacak

Elon Musk, Bitcoin Etkinliğinde Jack Dorsey ile Buluşacak

Gizem Şentürk Gizem Şentürk -
246
Elon Musk

Kripto para piyasası son dönemde genel bir düşüş çizgisinde ilerlerken, bu konuda attığı her adımla olay olan ve söylemleriyle doğrudan bir düşüşe sebep olan Elon Musk, geçtiğimiz ay da boş durmadı. Musk, özellikle Bitcoin ile ilgili yaptığı manipülatif açıklamalarla eleştiri oklarının hedefi haline geldi.

Geçtiğimiz aylarda Tesla ödemeleri için Bitcoin ile ödeme seçeneği sunmaya başlayan ve özellikle 2021’i ilk aylarında yaptığı Bitcoin yatırımlarıyla gündeme gelen Musk, geçtiğimiz haftalarda ani bir açıklama ile Tesla’nın Bitcoin ile ödeme seçeneğini askıya aldığını duyurmuştu. Musk, daha sonra yaptığı bir açıklamada konunun ‘madenciliğin çevre dostu olmayışı’ olduğunu ifade etmişti.

Elon Musk ve twitter CEO’su Jack Dorsey ile bir araya gelecek:

Twitter CEO'su Jack Dorsey ile bir araya gelecekler

Tüm bu gelişmelerin yankıları hâlâ devam ederken, Elon Musk’ın favori sosyal medya platformu Twitter’da ilginç bir diyalog yaşandı. Jack Dorsey, konuşmacı olarak yer alacağı bir Bitcoin etkinliği için bir paylaşım yaptı. Bitcoin’in gelişmesi ve daha yaygın bir kripto olarak yoluna devam etmesi için ne gibi adımlar atılması gerektiğine yönelik eğitici bir etkinlik olacak olan ‘The B Word’ için Jack Dorsey tarafından yapılan paylaşım, Musk’ın gözlerinden kaçmadı.

Musk, Twitter’da görmeye alışık olduğumuz mizah dolu diliyle Jack Dorsey’in tweet’ine etkinliğin isminde bulunan ‘B’ye ithafen ‘Bicurious? (temel cinsel yönelimi dışında kalan ilişkilere de karşı olmayan kişiler için kullanılan bir kavram)’ şeklinde yanıt verdi.

Bunun üzerine Jack Dorsey, bu esprili yanıta ciddi bir karşılık vererek Musk’ı The B Word etkinliğine katılmaya davet etti. Dorsey, Musk’a etkinliğe birlikte katılmalarını, merak ettiği her şeyi sorabileceğini söyledi. Musk, ufak komikliklerine devam ettiği konuşmada, daveti kabul etti. 21 Temmuz’da gerçekleşecek olan etkinlikte, istikrarlı bir Bitcoin yatırımcısı olan Dorsey ile Musk’ın ne gibi konu başlıklarına değinecekleri şimdiden merak konusu.

İkili arasında geçen diyalog:

İkili arasında geçen diyaloğa göz atmak isterseniz

Kaynak : https://www.webtekno.com/elon-musk-jack-dorsey-bitcoin-etkinligi-h111628.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.