Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. İntel Mobil için yeni 11.Nesil Çekirdeği piyasaya sürüyor

İntel Mobil için yeni 11.Nesil Çekirdeği piyasaya sürüyor

Gizem Şentürk Gizem Şentürk -
447
intel

İntel 11. Nesil İntel Core mobil H serisi ve İntel Xeon W-11000 işlemcilerini duyurdu.

11. Nesil İntel Core H35 serisinin oluşturduğu performans momentumunu genişleten, 10 nanometre SuperFin işlem teknolojisine dayanan 11. Nesil İntel H serisi işlemciler, tek ve çift çekirdekli turbo performansı ile 8 adede kadar çekirdek ve 16 iş parçacığı içeriyor.

5.0GHz.’e ek olarak, merkezi işlem birimi (CPU), grafik kartına bağlı yüksek hızlı GDDR6 belleğe doğrudan erişebiliyor. Bu da oyuncuların daha düşük gecikme ile daha yüksek kare hızları deneyimlemesini ve büyük dokuları daha hızlı yüklemesini sağlıyor. Mobil işlemci 10. Nesil H serisi işlemcilere kıyasla CPU’ya toplam PCIe bant genişliğinin üç katını sunuyor.

11. Nesil İntel Core H serisi mobil işlemciler, sınıfının en iyi bileşenler ve bağlanabilirlik sayesinde içerik oluşturucuların ve iş profesyonellerinin görevlerini her yerden daha hızlı yürütmelerine olanak tanıyor. 20 şeritli PCIe Gen 4 ile herhangi bir dizüstü bilgisayar için bir ilk. işlemci, 4K HDR / Dolby Vision video akışı, hızlı depolamaya sahip zengin yapılandırmalar, yüksek performans ve kapasite için hibrit İntel Killer Wi-Fi 6E (Gig+) desteği ve daha hızlı bağlantılar için saniyede 40 GB kadar hızlı bağlantı sağlıyor.

Yeni platform özellikleri ayrıca şunları içeriyor:

intel
  • Raid 0’da önyüklenebilir İntel Rapid Storage teknolojisine sahip 20 PCIe Gen 4.0 şeridi ve özel bir platform denetleyici hub’ında 24 PCIe Gen 3.0 şeridi içeren toplam 44’e kadar PCIe şeridi.
  • DDR4-3200’e kadar bellek desteği.
  • 40 Gbps’ye kadar aktarım hızına sahip Thunderbolt-4
  • Bağımsız İntel Killer Wi-Fi 6E (Gig+)
  • Güç için optimize edilmiş yardımcı ekrana entegre çift Gömülü Ekran Bağlantı Noktası.

İşletmeler için dünyanın en kapsamlı donanım tabanlı güvenliğini ve sektörün ilk ve tek silikon destekli yapay zeka tehdit tespitini sağlıyor. Windows tabanlı sistemler için fidye yazılımlarını ve kripto madencilik saldırılarını durdurmaya yardımcı olmak için yapay zeka tehdit algılama özelliğini etkinleştirdi.

Geniş kullanılabilirliğe sahip tasarımların çeşitliliği 11. Nesil İntel Core Mobil H serisi ve İntel Xeon W-11000 serisi işlemciler, bu yıl tüketici, ticari ve iş istasyonları segmentlerinde 80’den fazla dizüstü bilgisayara güç verecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir