Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun Haberleri
  4. »
  5. Fortnite ve Houseparty entegre oldu

Fortnite ve Houseparty entegre oldu

Gizem Şentürk Gizem Şentürk -
167
Fortnite ile Houseparty entegre oldu Parti simdi basliyor

Fortnite oyunun yapımcısı Epic Games 2019 yılında sosyal video uygulaması Houseparty platformunu 1,25 milyar dolar karşılığında satın aldı. Şirket bu iki popüler ürününü entegre etmek için önemli bir adım attı.

Epic Games’in yaptığı resmi açıklamaya göre oyuncular artık Fortnite oyunlarını doğrudan Houseparty’de canlı olarak yayınlamaya izin verecek. Sevilen video uygulaması aynı anda dokuz kullanıcıya kadar paylaşımı destekleyecek.

Houseparty entegresi ile Fortnite canlı yayınları artık daha pratik 

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında şirket Fortnite’a Houseparty tarafından desteklenen bir görüntülü sohbet özelliği eklemişti. Fortnite Mode adıyla yayınlanan yenilik, oyun sırasında eş zamanlı olarak ekran paylaşımını içeriyordu. Ancak yeni özellik bununla tamamen paralel görünüyor. Epic Games geçen yıl Houseparty’i  Fortnite’a taşımayı düşünürken artık tam tersini uyguluyor.

Fortnite-ile-Houseparty-entegre-oldu-Parti-şimdi-başlıyor

Yeni özelliği kullanabilmek için oyuncular yine Fortnite Mode adlı fonksiyonu çalıştırmak zorunda. Ardından Houseparty’ye bağlanmak gerekiyor. Oyun ekranını paylaşmaya hazır olduklarında ise Houseparty’deki arkadaşları bildirim alarak oyunu seyretmeye ve etkileşimde bulunmaya başlıyor. Kullanıcılar ekranın sol üst köşesinde anlık izleyici sayısını görebiliyor.

Şuanlık sadece belli platformlarda çalışıyor

İlk aşamada Fortnite ile Houseparty entegrasyonu yalnızca PC, PS4 ve PSS cihazlarında kullanılabilecek. Epic Games bu özelliğin diğer platformlara ne zaman geleceğine dair bir açıklamada bulunmadı. Houseparty’deki kullanıcıların İOS, Android ve Chrome aracılığı ile canlı yayınları izleyebileceklerini söyledi.

Şirket söz konusu canlı yayınları daha sonra başka bir platformda paylaşmak için dışa aktarma seçeneği sunmayacağını belirtti. Ancak bu açıklama ile ters düşecek şekilde Fortnite’ın zaten tekrarları kaydetme gibi bir seçeneği mevcut, dolayısıyla videolar rahatlıkla Youtube benzeri mecralara aktarılabilir.

 

 

Referans: https://shiftdelete.net

 

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.