Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun Haberleri
  4. »
  5. Battlefield 2042 oyunu tanıtıldı!

Battlefield 2042 oyunu tanıtıldı!

Gizem Şentürk Gizem Şentürk -
481
Battlefield 2042 oyunu tanıtıldı

DICE’nin Battlefield serisi, 22 Ekim’de Battlefield 2042 ile modern çağa – yakın geleceğe – geri dönecek. Geliştiricinin en yeni nişancı oyunu, fütüristik savaş silahları sayesinde daha büyük bir ölçekte aynı “sadece Battlefield anlarını” vaat ediyor, gerçek- kasırgalar ve kum fırtınaları gibi zamana zarar veren hava koşulları ve aynı anda 128 oyuncuya kadar destekleyen devasa haritalar olacak.

Battlefield 2042 , 128 oyuncu sayısını destekleyecek platformlar olan PlayStation 5, Windows PC ve Xbox Series X için inşa ediliyor. (Son nesil konsollar maksimum 64 oyuncuya kadar olacak.) Odak noktası çok oyunculu; DICE genel menajeri Oskar Gabrielson geçen hafta oyunun bir ön izlemesinde bu sefer geleneksel bir tek oyunculu kampanya olmadığını söyledi. Bunun yerine DICE, anlatısını Battlefield 2042’nin canlı hizmeti ve sezonluk içeriği aracılığıyla zaman içinde sunacak .

Battlefield 2042 dünyası acımasız. Yükselen deniz seviyeleri, çevresel çöküş ve ekonomik kargaşa ulusları paramparça etti ve ordularını dağıttı.  Battlefield‘ın pazarlama ve anlatısında vatansız askerler, “No-Pats”, ülke için değil, gezegenin kurtuluşu ve kendini koruma için savaşıyor. Battlefield 2042’nin savaşları tüm dünyaya yayılmış durumda: Güney Kore, Hindistan, Singapur, Katar, Antarktika. Askerler artık bölge, kaynaklar veya teknoloji için bir savaşacak.

Battlefield 2042’nin Yenileme haritasında neler göreceğiz

Battlefield 2042'nin Yenileme haritasında neler göreceğiz

Battlefield 2042’nin haritaları yalnızca boyut olarak değil, tematik ve coğrafi olarak da çeşitlilik gösteriyor. Oyuncular, bir tarafında gür yeşilliklerin ve diğer tarafında kum fırtınalarının oluşabileceği bir çöl manzarasının olduğu devasa bir duvarla ikiye bölünmüş bir harita üzerinde Mısır’da savaşacaklar. 

Antarktika’da oyuncular, oyunun yaklaşık 6 kilometrekarelik en büyük haritası olan Irreversible’da doğal kaynaklar için bir savaşta buzulların üzerinde hovercraft ve tanklara binecekler. Hindistan’da geçen bir harita olan Discarded, değişen deniz seviyeleri nedeniyle karada mahsur kalan devasa gemilerle dolu bir kıyı şeridinde “haydut bir nükleer varlık” güvence altına almak için savaşan oyunculara sahip. 

Kasırgalar, kum fırtınaları ve diğer gerçek zamanlı olaylar bu haritalara kaos katacak. Bir kasırga askerleri, tankları ve uçakları süpürebilir, oyuncuları haritanın diğer ucuna fırlatabilir veya havada başka bir oyuncunun aracını ele geçirip güvenli bir yere uçmalarına izin verebilir. Kıdemli oyun tasarımcısı Nickole Li, hava olaylarının tahmin edilemez olacağını söylüyor. 

FİYAT LİSTESİ

PC (Steam ve Epic Games Store): 

BF 2042: 419,99 TL

BF 2042 Gold Edition: 599,99 TL

BF 2042 Ultimate Edition: 799,99 TL

Xbox:

BF 2042: 449,99 TL (Xbox One – indirimsiz 499,99 TL), 503,99 TL (Xbox Series X|S – indirimsiz 559,99 TL)

BF 2042 Gold Edition: 629,99 TL (indirimsiz 699,99 TL)

BF 2042 Ultimate Edition: 809,99 TL (indirimsiz 899,99TL)

PlayStation:

BF 2042: 500 TL (PS4, PS5)

BF 2042 Gold Edition: 700 TL

BF 2042 Ultimate Edition: 900 TL

Haritalar da araçlar (ve keskin nişancılık) göz önünde bulunduruluyor. Oyuncular, oyun içi bir tabletten araçları arayarak tankları, uçakları, ATV’leri ve helikopterleri saniyeler içinde çağırabilecekler. Araçlar, sürücüler, gözcüler, nişancılar ve diğer pozisyonlar için roller sunan birden fazla koltuğa sahip olacak. DICE, her koltuğun hayati bir rolü olduğunu ve bir araca ne kadar çok oyuncu binerse aracın o kadar yetkin hale geldiğini söyledi. (DICE, mayın düşürme yeteneğine sahip bir araçla alay etti, ki bu kesinlikle kulağa eğlenceli geliyor.)

Oyuncuların etkileşim kurma ve kendi silahlarını kişiselleştirme şekli de değişiyor. Oyuncular, açık alanlardan gökdelenlerdeki iç mekanlara kadar seviyelerde ilerlerken, donanımlarını anında özelleştirebilecekler. DICE’ın yeni Plus Sistemi, askerlerin sahada dürbünleri, namluları, mühimmat türlerini ve namlu altı ataşmanları hızla değiştirmesine olanak sağlayacak.

Battlefield 2042

Battlefield hayranları, Temmuz ayında yapılacak ve yalnızca davetlilerin katılabileceği teknik bir test sırasında oyunun devasa çok oyunculu oyununun tadına varabilecekler. DICE , yılın ilerleyen zamanlarında Battlefield 2042 ile oyunun Hazard Zone modu için bir açık beta da dahil olmak üzere daha fazla ön yayın fırsatı vaat ediyor . DICE, ön sipariş veren oyuncuların bu açık betaya erken erişim elde edeceklerini söyledi.

Battlefield 2042 , PlayStation 4, Windows PC (Steam, Origin ve Epic Games Store aracılığıyla) ve Xbox One’da 59.99 dolara mal olacak. PlayStation 5 ve Xbox Series X sürümlerinin fiyatı ise 69,99 ABD doları.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir