Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Apple, FaceTime’da arkadaşlarınızla Disney Plus, HBO Max’i yayınlamanıza izin verecek

Apple, FaceTime’da arkadaşlarınızla Disney Plus, HBO Max’i yayınlamanıza izin verecek

Gizem Şentürk Gizem Şentürk -
280
apple

Arkadaşlarla film izlemek yakında çok daha kolay olacak. iOS ve diğer Apple cihazları için SharePlay adlı yeni bir özellik, Apple’ın Pazartesi günü Dünya Çapında Geliştirici Konferansı etkinliği sırasında yaptığı duyuruya göre, kullanıcıların FaceTime üzerinden arkadaşlarıyla film akışı yapmasına olanak tanıyacak .

Bu yeni özellik, birçok farklı uygulamada filmler, TV şovları ve müzik dahil her türlü içerikle çalışacak. Şu an itibariyle Apple, Disney Plus, HBO Max, Hulu, Twitch, Paramount Plus, ESPN Plus, MasterClass, NBA, PlutoTV ve tabi ki Apple TV Plus ile ortaklık kurdu. (Netflix, listede özellikle yoktu.) Müzik kullanıcıları Apple Music üzerinden akış gerçekleştirebilecek. iOS kullanıcıları, aynı FaceTime görüşmesinde TikTok videolarını bile izleyebilecekler.

Apple, SharePlay’i, bu yıl içinde piyasaya sürülecek olan iOS 15 güncellemesinin bir parçası olarak sunacak.

SharePlay, bu yıl içinde piyasaya sürülecek olan iOS 15 güncellemesinin bir parçası olarak sunulacak.

SharePlay; iPhone, iPad, Apple TV ve Mac masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar gibi cihazlarda kullanılabilecek ve doğrudan FaceTime uygulaması üzerinden çalışacak. Özelliği kullanmak için, görüşmedeki biri paylaşmak istediği içeriği açıyor ve ardından görüşmedeki herkes onu izleyebiliyor.

WWDC etkinliği sırasında Apple, Android ve Windows kullanıcılarının yakında FaceTime görüşmelerine katılabileceğini duyurdu. Ancak, Android ve Windows kullanıcılarının SharePlay’den yararlanıp yararlanamayacağı veya bunun yalnızca Apple’ın kendi cihazlarıyla sınırlı olup olmayacağı tam olarak belli değil.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.