Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dizi Film Haberleri
  4. »
  5. Amazon’dan Dev Girişim: 9 Milyar Dolar’a MGM’i Almak İstiyor

Amazon’dan Dev Girişim: 9 Milyar Dolar’a MGM’i Almak İstiyor

Yaşar Çobanlar Yaşar Çobanlar -
279
Amazon Prime MGM

Günümüzün en büyük film sitelerinden biri olan Amazon Prime MGM için büyük bir adım attı. Rakiplerine karşı kendini daha iyi yere getirmek amaci ile bir satın alım yapmak için iddalı şekilde ilerliyor.

Prime Video önünde kendine rakip gördüğü Disney+ ve Netflix ile rekabeti daha üst seviyeye çıkarmak ve kendini daha iyi bir konuma çıkarmak için şirket, önemli bir adım atıyor. Gelen bilgiye göre MGM‘yi satın almaya çalışıyor.

Amazon, Prime Video Kütüphanesi MGM ile Genişleyecek

Amazon

Metro Goldwyn Mayer, birçok yapımın başında Kükreyen bir aslan reklamı ile karşımıza çıktıgını hatırlıyoruz. ne kadar eski de olsa günümüzde popüler olan bir çok yapımın başında olan MGM’ye Amazon 9 milyar dolar teklif etmiş durumda. Birçok firma tarafından teklif gelmiş olsada en büyük teklif Amazon tarafında gelmiş olarak görünüyor.

Hugo Barra Facebook’tan Ayrılma Kararını Açıkladı

MGM şirketi daha önce satışa çıkarmak istemişler yalnız 9 milyar doların altına satış düşünmemişler bu yönden baktığımızda amazon’un yapmış olduğu teklifin olumlu yönde etkileyebileceğini düşünüyoruz.

Metro Goldwyn Mayer Şirketinin altyapısında : James Bond, Hobbit, Vikings, Rocky, Robocop ve The Handmaid’s gibi birçok popüler film ve dizi yapım stüdyosu mevcut. Bu sebepler birçok şirket tarafından teklif gelmekte olan şirketin anlaşmasının başarılı olup olmayacağı konusunda henüz bir bilgi yok iki şirketin birisi açıklama yapması bekleniyor.

Ancak Amazon için bu durum oldukça önemli ve bu yüzden Amazon’un önde oldugunu söylemek gerek. Amazon Prime‘nin çok fazla abonesi bulunuyor. Bu sebeple içeriğini arttırması gerektiği için bu anlaşma ile kendini video izleme servisi olarak daha iyi yere getirecektir. Bu anlaşmanın olması dahilinde Kütüphane oldukça zengin hale gelicek ve genişleyecektir.

Yakın zamanda olaylar tamamen netleşecektir ve bu konu hakkında merakınızı gidermek için ilk fırsatta sizlerede buradan bilgi geçeceğiz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir