Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Mobil
  4. »
  5. Xiaomi Mi band 6’ya Rakip: Huawei Band 6 geliyor

Xiaomi Mi band 6’ya Rakip: Huawei Band 6 geliyor

Teknoloji Arşivi Teknoloji Arşivi -
154
huawei-band-6-akilli-saat-tasarimi-ve-detaylari-ortaya-cikti

Xiaomi’nin Mi Band 6 bilekliğine rakip olarak gelen Huawei Band 6, iddialara göre önümüzdeki ay resmen piyasaya çıkacak. Bu akıllı bileklikbir önceki nesle kıyasla daha yenilikçi bir tasarım ve daha geniş mod seçenekleriyle gelecek. Giyilebilir teknoloji pazarında Huawei ve Xiaomi kıyasıya bir mücadele sergiliyor. Zira küresel pazarda her iki üretici de zirvede sürekli olarak el değiştiriyor. Şuan ise Huawei, yeni akıllı bilekliği Band 6 ile tüm hünerlerini göstermeye hazırlanıyor. Şirket Xiaomi‘nin bu hafta tanıttığı Mi Band 6‘ya rakip geliyor.

HUAWEI-Honor-Band-6-Smart

Huawei Band 6 tasarımı ince ve hafif olacak

Ortaya çıkan detaylara göre Huawei’nin  yeni akıllı bilekliği 1,47 inç boyutunda AMOLED ekran ile gelecek. Band 6’nın ekranı önceki nesil bilekliğe nazaran 1.5 kat daha büyük olacak. Bu sayede bilgileri ekran üzerinde daha kapsamlı bir şekilde görebileceksiniz. Çinli üretici yeni bilekliğinin çerçeve yapısını da inceltecek. Geniş ekrana ek olarak Huawei Band 6 ince ve hafif bir yapıda olacak. 18 gram ağırlıkta gelmesi beklenen bu bileklik, zarif bir görüntü çizecek.

huawei-band-6-akilli-saat-tasarimi-ve-detaylari-ortaya-cikti

Pil açısından Huawei’nin yeni bilekliğini uzun süre kullanmak mümkün olacak. Ortaya çıkan raporlar bu bilekliğin 5 dakikada 2 gün yetecek pil gücüne sahip olacağını ifade ediyor. Band 6 modeliyle seride ilk kez kan/oksijen takibi yer alacak. TruSeen TM 4, kalp atış hızı izleme, TruSleep TM 2.0 uyku izleme, TruRelax TM 2.0 basınç izleme gibi ek özellikler cihazda yer alacak. Ayrıca Huawei’nin akıllı bilekliği uzaktan fotoğraf çekme gibi özelliklerle gelecek. Cihaz NFC desteğine de sahip olacak. Küresel pazarda kıyasıya mücadele eden  Huawei ve Xiaomi arasındaki rekabet gittikçe kızışacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.