Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Donanım Haberleri
  4. »
  5. PlayStation VR 2 Duyuruldu: İlk PSVR 2 Oyunu da Gösterildi

PlayStation VR 2 Duyuruldu: İlk PSVR 2 Oyunu da Gösterildi

Gizem Şentürk Gizem Şentürk -
177
PlayStation VR 2 Duyuruldu: İlk PSVR 2 Oyunu da Gösterildi

Dünyanın en büyük elektronik fuarı CES 2022 resmen başladı. Dün akşam itibarıyla da çok sayıda şirket, CES 2022’de yeni teknolojilerini tanıttı. Bu bağlamda sahne alan şirketlerden bir tanesi de Japonya merkezli teknoloji devi Sony‘ydi. Düzenlediği etkinlikte yeni televizyonlarını duyuran şirket, PlayStation 5 için hazırladığı VR oyun ekipmanları ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Sony, geçtiğimiz yıl düzenlediği bir etkinlikte PlayStation 5 ile uyumlu VR ekipmanını kısmen duyurmuştu. Ulaşabileceğiniz el ekipmanı, önceki nesilden çok daha gelişmiş bir yapıya sahip olması ile dikkat çekmişti. Ancak şirket, bu ekipmanın ismini bir türlü açıklamamıştı. CES 2022, bu durumu nihayete erdirdi. Sony, PlayStation 5 için geliştirilen sanal ve artırılmış destekliği sunan el ekipmanına PlayStation VR2 Sense, gözlüğe ise PlayStation VR2 ismini verdi. 

PlayStation VR2 ile oynanabilecek oyunlar duyuruldu

PlayStation VR2 ile oynanabilecek oyunlar duyuruldu

PlayStation VR2 isimli gözlüğün teknik detaylarına baktığımızda, 120 Hz’ye kadar tazeleme oranı sunan 2000 x 2040 piksel çözünürlüğündeki OLED ekranları görüyoruz. 110 derece görüş alanı sunan gözlüğün hem hareket hem göz takibi yapabiliyor oluşu ise dikkatlerden kaçmıyor. Hareketlerinizi ve gözlerinizi izlemek için 4 kameraya sahip olan sanal gerçeklik ekipmanı, titreşim, 3D ses ve dahili mikrofon ile kulaklık gibi özellikleriyle de dikkat çekiyor. Ancak bu gözlüğün tasarımıyla ilgili henüz bilgi sahibi olamadık.

PlayStation VR2 ve PlayStation VR2 Sense ile oynanabilecek yeni bir oyun da duyuruldu. “Horizon: Call of the Mountain” olarak isimlendirilen bu oyun, adından da tahmin edilebileceği üzere Horizon Zero Dawn ile aynı evrende geçen bir yapım olarak karşımıza çıktı.

Horizon: Call of the Mountain 

Doctor Who’nun Yılbaşı Özel Bölümünden Fragman Geldi !

Kaynak: https://www.webtekno.com/playstation-vr-2-psvr-duyuruldu-h119308.html

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir