Teknoloji Arşivi –

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun Haberleri
  4. »
  5. NieR Replicant Geliştiricilerinden Büyük Spoiler

NieR Replicant Geliştiricilerinden Büyük Spoiler

luckypantss luckypantss -
260
NieR-Replicant-Geliştiricilerinden-Büyük-Spoiler

NieR’in orjinal oyununun yeniden yapımı olan NieR Replicant çıkmaya hazırlanırken oyunun geliştiricileri yapacakları bir süprizi neredeyse mahvettiler. Geliştiriciler,hayranların oyuna eklenmesini istediği sevilen karakteri sansürlemek de pek de başarılı olamadılar. Oyun dünyasında sevilen bir seri olan NieR, günümüzde uluslararası kitleye hitap eden Square Enix yapımıyla bilinsede aslında orjinal bir oyuna da sahip. Ancak bu orjinal oyun, bazı NieR hayranlarına göre bir noktada eksik kalıyor.

Hatta hayranlar, oyunun yeniden yapımı olan NieR Replicant oyununun orjinal NieR‘dan daha iyi olduğunu bile savunuyor. NieR hayranlarını ‘daha iyiyle’ buluşturması beklenen NieR Replicant’sa yavaş yavaş çıkmak üzere hazırlıklarını tamamlıyor. Oyunun çıkış tarihi yaklaştıkça geliştiriciler de oyuncularını heyecanlandırmak için bazı paylaşımlar yapıyor. Fakat yapılan son paylaşım, NieR Replicant’ta yer alacak karakter hakkında büyük bir spoiler verdi.

 

İşte hiç belli olmayan o karakter

İşte-hiç-belli-olmayan-o-karakter

Oyunun ön siparişle birlikte verilecek bonuslarını gösteren geliştiriciler, oyunculara sunulacak tüm karakterlerin avatarlarının yer aldığı bir görsel paylaştı. Bu görselde yüzü sansürlenmiş iki karakter bulunuyordu. Fakat sansürlenen bir avatarda karakterin beyaz saçlı olduğu ve göğsünde bir kayış olduğu çok net bir şekilde görülebiliyordu.

Spoiler da tam olarak buydu. Geliştiriciler, Nier’in uluslararası sürümünde fazlasıyla sevilen Papa NieR‘i oyuna taşıyacaklarını duyurmamışlardı. Bu süprizi bozmak istemeyen geliştiriciler, paylaştıkları görselde karakteri sansürlemiş olsalar da bu pek de işe yaramış görünmüyor. Öte yandan sansürlenen ikinci karakterin ne olduğuysa Papa NieR kadar net bir şekilde tahmin edilemiyor.

Yine de bazı teorilere göre bu karakter, Papa NieR’in eski bir versiyonu veya tamamen yeni bir karakter olabilir. Nier Replicant, orjinal yapımından daha iyi olduğu söyleniyor olsa da oyunun orjinalini oynayanlar, Papa NieR’e bağlanmaya başlamışlardı. Bu nedenle de Replicant oyununa  bu karakterlerin de yerleştirilmesini istiyorlardı. Görünüşe göre bu istekleri yerine getirildi. Tüm bunlardan bağımsız olarak Square Enix, NieR Replicant’ın kendi oyunlarının yarısı kadar satması durumunda Papa NieR’ı NieR Automata’ya getireceklerini açıklamıştı.

 

Kaynak: Webtekno

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.